Kara Harp Okulu askerliğimiz devam etmekte. Şu an için Ankara‘da son 50 günümüzü yaşıyoruz. Kara Harp Okulu Lojistik Destek Birliği Emniyet Muhafız Bölüğü içerisinde görevlerimizi yerine getiriyoruz, elbette bu görevlerimiz “Psikomotor” işler üzerine kurulu. Yani; bedensel aktiviteler gerçekleştirmekteyiz. Fakat bu bizim “Bilişsel” aktivitelerden uzak durmamızı engellemiyor. Şu an fırsat buldukça satranç ve benzeri oyunlar oynamaya gayret ediyoruz. Yine böyle bir görev zamanında bir şiir muhabbeti düştü ortaya. Ufak bir şiir yazmıştım bunu da kendi kişisel sayfamızda paylaşalım istedim.

Benim Bahçemdeki Güller Siyahtı

Gözlerine baktım kahverengiydi,
Varlığımı kirpikleri arasına kilitledi.
Sonra, elveda demeden çekti gitti,
Aslında,
Benim bahçemdeki güller siyahtı.

Gelişini göremediğim için mi
Gidişini göremedim bilmiyorum.
Sensizken siyaha anlam yüklüyorum.
Ne de olsa,
Benim bahçemdeki güller siyahtı.

Sen yoktun ya güneş doğmadı,
Gülüşlerim renklerim hiç olmadı,
Her şey siyahtı,
Çünkü;
Benim bahçemdeki güller siyahtı.

Kader diyen oldu, kader diyen,
Ölüm ilk sana gelmişti ya,
Elbette kaderdi.
Hem de
Benim bahçemdeki güller siyahtı.

Gözyaşım bile siyah aktı toprağa,
Ne kadar zaman geçmişti acaba yokluğunda.
Unutma!
Kavuşacağız bizde sonsuzluğumuza.
Siyah güller getireceğim sana,
Yani;
Benim bahçemdeki güller siyahtı.

Tahir Dinç
Kara Harp Okulu 4 Nolu Nizamiye
02.03.2015

100 civarı şiirim şu an kendi notlarımda mevcut. Askerde kitap çıkarttığım zaman ekleyebileceğim  4-5 şiir oldu diyebilirim. Önümüzde ki 50 gün içerisinde 10 tane daha kayda değer şiir yazabilirsek bu gerçekten çok güzel olacak. Herkese mi aynı şekilde oluyor bilmiyorum. Şiir yazması gerçekten askerde çok kolay. Özellikle elinde silah varken, ölüm dile gelebiliyor. Bu zamana kadar Kara Harp Okulu ile ilgili yazdığım yazılar aşağıda;

Kendi not defterimde şu an için bir çok notlarım mevcut. Çünkü bunları düşünecek gerçekten zaman kalıyor. Uzun uzadıya askere ilk adımınızı attığınız dakikadan ilk ayınızı bitirene kadar nasıl davranmanız gerektiği hususlarına değineceğim. Çünkü benimde çok uzak olduğum bir iklimdi ve ilk dönemlerinde zorlandım. Bu konuda tam olarak nasıl davranılması gerektiği hususu bir kaynakta yer almıyor. Acemi birliği “alıştırma evresi” gibi duruyor. Eski dönemler gibi çok uzun değil. Bu yüzden orada çok fazla şey öğreneceğinizi düşünmeyin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsTags: Views: 63

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…