Bende Kara Harp Okulu bünyesinde askerlik yaptığım için diyorum ki aslında bu yazıyı yazarken sadece izindeyim ve şu an (Şubat 2015) hala askerim. Evci dediğimiz durumdan dolayı ailem Ankara’ya yanıma gelmişti. 3 Nolu Nizamiye askerlere özeldir ve giriş çıkış yaptıkları yerdir. Maalesef ne girişinde ne de çıkışında diyeceğim ama çıkışı yok. Giriş çıkış aynı yer yani çıkmaz sokak işte o sokak için bir ibare yok. Yolu biliyorsanız biliyorsunuzdur bilmiyorsanız biraz sinirleriniz bozulabilir. Çünkü tarifi de zor diyebilirim. Aileme ben olabildiğince güzelce tarih ettim. Fakat kendileri de maalesef yolu bulmakta hayli zahmet çekmişler.

Öncelikle KHO Ulaşım sayfasından Lojistik Destek Komutanlığı bünyesinde askerlik yapan tanıdığınızın yanına gelemezsiniz. İlgili sayfa öğrencilerin giriş çıkış yaptıkları 1 Nolu Nizamiyeyi gösterir. Fakat siz 3 Nolu Nizamiyeye gideceksiniz. Her iki nizamiye arası düşündüğünüzden daha uzun bir yol olduğunu belirtebilirim. Hem vakit hem yakıt kaybetmemek gerekli. Sonuçta bir litre yakıt kaybı ülke dışarısına çıkan bir kaç TL olduğunu belirtebiliriz.

Öncelikle size 3 nolu nizamiyenin tam kordinatlarını veriyorum.

Koordinatlar (Enlem ve Boylam):   39°54’25″N   32°50’5″E 

Bu kordinatları tam olarak takip ettiğiniz taktirde tam olarak askerinizin giriş çıkış yapacağı nizamiyenin kapısına gelirsiniz.

Yol Tarifi ( Önemli )

Akıllı bir telefonunuz varsa elbette kordinatlar bir işe yarar ama akıllı bir telefonunuz yoksa kordinatlar bir işinize yaramıyacaktır.  Şunu bilmelisiniz ki nizamiye yolu “Kirazlı Dere” diye geçer. Neden öyle söylediklerini bilmiyorum bir kiraz ağacı felan yok ortalarda hatta dere hiç yok. İşte o yol sizin yolunuz. Bakanlıklar yolunda giderken sağınızda “Kalkınma bakanlığı, DSİ ve benzeri” yerler varken sol tarafta askeri binaların arasında bir yol göreceksiniz. Bu yolu diğer yollardan ayıran tek şey burası önemli “DUBALAR” olmaktadır. Her hangi bir işaret tabela vb şey yok. Sadece Dubalar var ve siz bu dubalara odaklanın. O yolda duba gördüğünüz bir yol olursa o yola girebilirsiniz. Çünkü hatırladığım kadarıyla dubalı başka bir yol olmaması lazım.

Dubalı yola girdiğinizde oradaki bir askere “3 Nolu Nizamiye yolu mu?” diye sorarak teyit almayı unutmayın.

Şimdiden Neşeli Yolculuklar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsTags: Views: 160

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…