Yaklaşık 1 aydır Kara Harp Okulu bünyesinde Askerlik vazifemi yerine getiriyorum. İlk önce Teknik Hizmet Bölüğünde bulunurken şimdiler de “Emniyet Muhafız” bölüğü içerisinde bulunuyorum. Bu 1 ay içerisinde çok şey yaşadığımı belirtebilirim. Hiç düşündüğüm gibi bir askerlik olduğunu maalesef söyleyemeyeceğim.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da hayatımın geri kalanında her zaman hatırlayacağım bir askerlik yapıyorum. Benim için gerçekten çok ayrı ve aykırı bir tecrübe. Askere gelmeden askerlikle ilgili yazdığım makalelerde çeşitli “teori ve kuramlar” ortaya atmıştım. Fakat askere gelmeden bunları o dönemde yazmak ne kadar saçma olduğunu şimdi anladım. Hiç bir şekilde aklımda ki askerlikle alakası olmayan bir askerlik yaşıyorum.

Çok fazla aklımda yazacak şey var. Dostlarıma sadece bu kısımda askerliğimi Ankara Kara Harp Okulu bünyesin de geçirdiğimi belirtmek için bir yazı yazmak istedim. Askerliğimin bittiği gün aklımdakiler ile en az 10 sayfalık uzun bir “köşe yazısı” yazmayı düşünüyorum. Tabi bu ilgili “haber” köşelerimde olacak. Çünkü tespitlerim ciddi anlamda yanlış gelip giden şeylerin bitmesi gerektiği hususunda. (Yazılmasının doğru olup olmadığını bilmiyorum)

http://www.kho.edu.tr/MyImages/anaSayfa_big_fotos/anasayfa_3.jpg

Yine de Kara Harp Okulu disiplin ve çalışma hususunda hakkını veren bir yer. Askerlerimiz gerçekten çok iyi eğitiliyor. Bu güzel çalışmaların altında iyi bir yönetim anlayışı olduğu da kesin. En üst kesminden, en alt kesme kadar her kademe de belli bir şuur hakim.

Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz

Bir “Gazeteci Yazar” olarak ve bu mesleği uzun yıllardır yapan birisi olarak tespitlerim gerçekten orjinal diyebilirim. Bakalım askerliğimizi yapıyoruz, son 3 ayımız kaldı. İnşallah sıkıntısız ve problemsiz bir şekilde askerlik hizmetimizi bitirebiliriz.

Sevgili dostlarım, burada sadece henüz benim askerde olduğumu bilmeyen bir çok kişinin olduğunu biliyorum. Şu an dediğim gibi Kara Harp Okulu bünyesinde askerlik vazifemizi onuruyla yerine getiriyoruz. Tam olarak terhis olma vaktim ise “20 Nisan” tarihidir.

Kara Harp Okulu Hakkında Diğer Yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsTags: Views: 56

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…