Tahir Dinç kendisini geliştirmeye adamış duygu kaşifidir. Bir çok farklı meslek grubunu kendisinde birleştiren Dinç, kendi tarzınıda kurmuştur.  Bu zamana kadar bir çok farklı çalışmanın altında imzası da bulunmaktadır.

BİLGİSAYAR VE İNTERNET ÇALIŞMALARI – AYDA 5 MİLYON İNSAN

İlk bilgisayar ile tanışması 1998 yılındadır. O dönemlerde bir süre bilgisayarı tanımaya çalışmış ve bunu başarmıştır. Bir çoğuna az nasip olan şeyleri o dönemlerde farketmeye başlamıştır. Zaman ilerledikçe bilgisayar sektörünü takibi devam etmiş ve günümüze kadar süregelmiştir. Günümüzde insanlara yardımcı içerikli 80 site kuran Tahir Dinç bu anlamda 80 sitesine aylık olarak 5 milyon insan gelmektedir.

Türk İnternet’inin gelişimi içinde uğraş vermeyi kendisine hedef koyup bu bağlamda ODP editörleri arasında bulunmaktadır. Google Directory olarak bir çoğunun bildiği asıl ismi ise Open Directory Project olan ODP‘de editör ismide Tahirim’dir. Bir çok web sayfasını incelemiş ve 500‘den fazla çok değerli siteyi dizine kazandırmıştır.

21551_1399775113211_1197270720_31208586_3124567_n

İLK ONLİNE RADYO MACERASI VE TÜRKİYE RADYOLAR EDİTÖRLÜĞÜ

İlkleri gerçekleştirmeyi ve orjinal fikirler üzerinde çalışmayı her zaman sevmiştir. 7-8 yıl öncesinde ilk “Online Radyolardan” Kardelen FM‘i açan Dinç, açmış olduğu radyo ile ilk webden istek almış ve dönemin en iyi radyo web sayfasınıda inşaa etmiştir. Günümüzde bir çok ulusal radyoya danışmanlık yapmaktadır ve aynı zamanda ODP’nin “Radyolar” kısmında da editörlüğü bulunmaktadır. Bu zamana kadar yaklaşık 5 radyo açmış ve zamanla bunların 4’ünü kapatmıştır. Radyo açma nedenini ise İnternet üzerinde insanların televizyon seyredemiyeceğini ve radyo dinleyebileceğini düşünmesiyle başladığını söyler.

İSTANBULDA REKLAM AJANSI UĞRAŞLARI VE KENDİNİ GELİŞTİRMESİ

İnternet çalışmalarından sonra Reklamcılığa başlayıp bu alanda önemli tecrübelerde edinmiştir. Arkadaşları ile İstanbul’da kendi ajanslarını açıp firmalar için Reklam Danışmanlığı ve Proje Geliştirme çalışmaları yapmıştır. Bu anlamda o kadar çok çalışmıştır ki aynı anda 20 büyük firmanın proje geliştirme çalışmalarını da kendisi yönetmiştir. Yeni orijinal reklam fikirleri ilerde reklam sektöründe kendisine yer edinmiştir. İstanbul’a taşınmadan önce Kdz. Ereğli’de İnteraktif Web Hizmetleri ve Türk Dizayn Tasarım Ajansın‘da ortak olmuştur.

Bilgi : İstanbul’da reklam çalışmaları sırasında Bahçelievler, Fatih ve Kadıköy’de belli süreler de bulunmuştur. (RN, Netoxi, İstanbul ADCO ve Son olarak Türk SEM firmasında SEO Manager)

SİNEMA SEKTÖRÜNDE Kİ TAHİR DİNÇ VE FİLM ELEŞTİRMENLİĞİ

Tahir Dinç zaman buldukça ara ara Film Eleştirmenliği de yapmaktadır. Bu anlamda günümüzde 10.000‘den fazla filmi izlemiştir. Filmler konusunda merakı üst düzeyde olup senaryo kursları ve cast ajansları ile sıkı diyalog içerisine girmiştir. Filmler konusunda bir çok dergi, gazete ve web sayfasında makaleleri yayımlanmıştır. Aynı zamanda kendisine ait 2 film senaryo projeside bulunuyor. Bu projeler için “henüz zamanı var” diyen Tahir Dinç ilerde senaryo kursuna giderek bu çalışmalarını senaryo haline getirmeyi düşündüğünü söylüyor.

Filmlere olan bağlılı tutkudan çok daha fazla olup yüksek bir iştahla devam ediyor. Günümüzde yüzlerce film hakkında eleştiri yazısı yazıp bunlar bir çok gazete, dergi ve web sayfasında da yayınlanmıştır. Bu alanda bir web sayfası ihtiyaçı olduğunu düşünüp ardından www.elestirmen.net web sayfasına kendisine ait “film eleştiri” sitesi olarak açmıştır. Binlerce takipcisi film eleştiri yazılarını takip etmektedir.

YAZMA TUTKUSU VE KİTAP ÇALIŞMALARI

Yazmaya olan tutkusu ilköğretim yıllarında başlayıp günümüze kadar devamlı yükselen grafikle devam etmiştir. Kendi imzası bulunan bir çok şiir bulunan Dinç, bunlardan bazılarınıda ücretsiz olarak takipcileri ile paylaşmıştır. Kendisine ait kitap çalışmalarıda bulunuyor ve bunlar üzerinde çalışmalarınada devam ediyor. 2005 yılları Tahir Dinç’in en yoğun şiir yazdığı dönemlerdi. O dönemlerde herşeyin kendisini üzdüğünü ve bu psikolojiden uzun süre çıkamadığından bahseder. Yağmurun yağışı/yağmayışı hatta güneşin varlığı/yokluğu hemen hemen herşeyin yazarı üzmesinden dolayı, o psikolojiden çıkmak için uğraşmıştır. O günlerini bazı şiirlerinde hala resmetmektedir.

TURİZM ÇALIŞMALARI VE TURİZM YAZARLIĞI SERÜVENİ

Melez meslekler konusunda ısrarcı olan Tahir Dinç, zamanında birleştirmiş olduğu Web ve Reklam konularına ek olarak Turizmide eklemiş ve 3 farklı sektörü bir noktada birleştirmiştir. İlk olarak turizme reklamcı mantığıyla girip zamanla artık reklam alan değil reklam veren olmak istediğini anlamış ve Turizm Acentası çalışmalarına başlamıştır. Günümüzde turizm acentası çalışmalarına hala yoğun olarak devam etmektedir. Bu bağlamda Turkey Tour‘u da yakın zamanda aktif edecektir.

Turizm yazarlığı ile ilgili olarakta 500’den fazla makale yazmış ve bunları 10 milyonlarca kişiye ulaştırmıştır. Türkiye’nin en önemli Tatil Rehberi çalışması Tatilpanosu.net ‘da kendisine aittir. Site üzerinde ki tüm makalalelerde kendisine aittir.

Tahir’e ulaşmak ve iletişime geçmek için iletişim kısmında ki bilgileri kullanabiliyorsunuz. Tahir Dinç’e genel olarak çalışmalarında başarılar diliyoruz.