Son dönemlerde Anahaber bültenlerini tamamen işgal eden bu savaş meselesi tüm ülkemizide kilitlemiş durumda. Bazı çıkarcı zihniyetler bu olaydan nasıl kar elde ederiz gibi menfaatlar içerisinde olsada genel olarak tüm ülkemiz büyük bir birliktelik ile olan biteni STV karşısında izliyor. Olayı sadece saldırmak ve evlerini yok etmek olarak düşünmemek gerekli olay tamamen düşüncesel bir felsefe savaşı. Saddam’ın devrilmesiyle Irak topraklarında bulunan Kürtlerin bir ülke hayaliyle, Kürdistan rüyasıyla sarhoşken bununda maşasını uzun yıllardır bazı dış güçler tarafından kullanılan insanlar olan PKK lıların desteklerini almasıda ciddi bir boyut aldı. Amerika’nın da işine gelen Irak’ın bölünmesi gibi teoriler Türkiye de yaşayan insanların büyük bir şuuruyla başarısız oldu.

Osmanlı dönemlerinde enaniyet yapmamak adına Türk kavramının çok ender kullandıgını herkes bilir. Günümüzde Turancılık akımıyla gelen Türk milliyetciligi yüksek derecelige cıktı. Bu tarz şeyler gündem de durdugu sürece insanların içerisindeki u çoşkun derya devam edecek. Ne zaman şu Teröristlerin yuvaları başlarına yıkılır ve gündemden düşerse insanlar şu anki duygularını unutmaya başlarlar. Duygular eski seviyesine döndügünde bazı güzel şeyleri yapması daha kolay olur. Dogumuzda hala egitimsizlik hat safhada bu konuda devlet başarısız bir grafik cizmiş durumda. Bu konuda özel ve devlet birlikte köklü projeler üretip üzerinde çalışmak zorunda ve bu sayede de birligimizi saglamalı. Bu ve benzeri şeyler için aslında zaman gerekli daha önemli olan şey ise cevremizdeki gizli düşmanlar Kürtleri kullanamıyacagını anladıgı zaman kimleri kullanmaya başlayacak veya neler yapacak. Ülkemizdeki düşünme özürlü insanları kullanmaya devam edecek mi?

Amerika’nın tutumu dünya’da ki tüm ülkeler için önem teşkil etmekte. Tüm dünyanın merak ile izledigi bizim bölgemizde de önem teşkil ediyor. Acaba Amerika bize düşman mı yoksa dost olarak gözüküp arkamızdan düşmanlık mı yapıyor. Ama o aciz Amerikalıların bilmedikleri birşey var ki bu ülke Osmanlı kanı taşıyor ve onlar bilmiyorlar ki yüzyıllarca dünyayı hep bu insanlar yönetti. Son yıllarda izlenilen yanlış devlet politikaları ile 3 nesil insanımız helak oldu ve dünya ideolojisi adına cekirdek kabunu doldurmucak bir hala geldi. Fakat artık zaman eski zaman degil ve insanımız ayakta çalışıyor çabalıyor ugraşıyor. Gelecek güzel günler adına emek sarfediyor ve osmanlı bilinciyle yavaş yavaş tanışıyor. Geçmişini görüyor ordaki ihtişamı ve oradaki kendisini yürüyor hatta koşuyor güzel günlere ve onlar korkuyor artık zaman onların zamanı degil ve 21. yüzyıl hasta adamın iyileştigi yüzyıl.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 32

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…