Avea Şikayet Kutusu
( destek için sizde blogunuzdan duyurun )

————————————————
Sizde yaşadıgınız sorunları yazmak için yorum kısmını kullanabilirsini.
————————————————-

Up uzun süredir birşeyler paylaşamıyordum bu konuda takipci arkadaşlar umarım bana çok fazla kızmamışlardır. Kızacak birşeyler olmayınca yazacak şeyide bulması zor oluyor e bu aralarda pek fazlada eleştirebilecegim bir filmi izlemedim. Son dönemlerde sadece Küp serisini izledim. Bir kaç küçük eksiklikten ziyade tamamen mükemmel diyebilirim.

avea

Gelelim konumuza aslında kızacak birşey yok derken eksik söyledim kızacak büyük bir dolandırıcı var “Avea” diye bir şirket. Belki duymuşsunuzdur cep telefonları için hatcılık işi yapıyorlar veya hatcılık oynuyorlar. Her neyse yaklaşık 6 ay önce bu şirketten 10 dakikası 2 kontör ayagına bir hat aldım. Hat alırken içerisinde 50 kontör oldugunu söylediler. ( 50 kontör civarıydı belki daha farklı olabilir ) sonra birde 150 kontör aldım. 150 kontör aldıgım içinmidir bilmem birde 100 kontör havadan geldi. Buraya kadar çok güzel 300 kontör var cepte 10 dakikasıda 2 kontör ohh konuş konuş bitmez :)

Hemencene sevilen aradım uzun uzun konuştuk ve bi baktım hat kesildi. ( ve burada bir şaşkınlık ifadesi veriyorum size ) 9333 aradım birde ne söylesin kontörüm bitmiş hemde bir kaç saatte 10 dakikası 2 kontördü hani yok degilmiş. Hemen müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim tamam size döenecegim dedi kapattı. Aradan bir gün geçti ses seda yok tekrar müşteri hizmetlerini aradım tamam formunuzu oluşturdum size dönecez dedi. Aradan yine bir gün geçti ve yine aradım ve yine aynı cevaptı dosya oluşturulmuş bana döneceklermiş. Araya hafta sonu girdi ve haftasonu hiç aramadım pazartesi günü hiç bir gelişme yoktu ve o an anladım ki avea beni dolandırmak istiyordu.

Hemen önlemimi almalıydım direk müşteri hizmetlerini aradıgımda şikayet’te bulunmak istedigimi söyledim ama kimi kime şikayet ediyorsun yine müşteri hizmetleri çalışanlarını müşteri hizmetleri çalışanlarına mı yok zaten eleman yemedi iyi tamam ulen dedi kapattı.

Umudumu kaybetmiştim yakın bir cevrede buldugum ılık bir suyu lezzetli bir şekilde yudumladım. Şikayet dilekcesini faks çekmem gerektigini düşündüm olay artık kontör olayı degildi zaten müşteri hizmetlerini aramaktan kontörden fazlası gitmişti. Bu ilgisiz asalak insan zihniyeti düşüncesizligini ödemeliydi.

Tekrar aramıştım artık neredeyse müşteri hizmetlerinde herkezi arıyordum ve konuşmalarımda ki asillikte kaybolmuştu argoya yakın bir agızdaydım. Karşıma bu kez tatlı bir bayan çımıştı ne gerekiyorsa yapacagını söylüyordu ayaga kalktı şefinin yanına gitti durumu izah etti tekrar yanıma geldi haklı oldugumu söyledi ve tekrar beni başka bir yere bagladı.

Bu kez bir erkekti ve kontörlerimi yolluyacagını söyledi iyi tamam olabilir evet gibi kelimeleri kullandım ve bir süre sonra kontörüm hattımdaydı. 10 günlük bir savaştan gazi olarak çıkmış olmanın sevinciyle sevileni hemen aradım ve durumu ona anlattım.

Aradan bir süre geçtikten sonra Avea’nın bir kaç tane daha bubi tuzagına düştüm. Avea kullanıyorsanız şu olaylara dikkat edin.

  • Mesajlar 30 gün içerisinde bitiyor bittiginde bitti diye mesaj sizde kontör bittiginde geliyor. Devamlı bedava mesaj hakkınızı kontrol edin.
  • Konuşma sırasında aramalarınız ikide bir anlamsız şekilde kapanabilir.
  • Eger 10 dakika 2 kontör durumundaysanız 1 kontör bırakıyorlar ve sizi gıcık etmeye çalışıyorlar asla tek sayılı kontörlere düşmeyin.
  • Devamlı kontörlerinizi takip edin 10 dakikası 2 kontör bazen çalışmıyor hatta geçenlerde 250 kontör yükledim sevileni aradım 1 – 2 saat anca konuşmuşuzdur 130 kontörüm kalmış. Tekrar arayacaktım ama ne olacagını bildigim için aramadım.
  • Reklam smsleri gönderip duruyorlar sakin olun üye olmayın para tuzagı.

Velhasıl böyle işte siz benim notlarımı unutmayın Avea kullanıyorsanız bu bubi tuzaklarından sakının kullanmıyorsanız. Turkcell ‘i tavsiye edebilirim…

Eğer sizde Avea Gsm operatörü ile ilgili sorun yaşadıysanız bu kısımdan tüm sorun yaşayanlarla paylaşabilirsiniz. Yeni avea şikayet kutusuna mutlaka ugrayın, kendi sorununuz hakkında inceleme yapın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 19

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…