Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayan tüm vatandaşların TC Kimlik bilgileri çalındı. Bu durum ülkemiz için ciddi derecede dramatik bir durum. Peki Kimlik bilgilerimizden kasıt tam olarak nedir? Yani ilgili çalınma mevzusunda TC Numaraları, İsim Soyisim ve TC Kimlik bilgilerimiz gitti. Bunların yanı sıra Fotoğrafımız, Yaptığımız İş, Yaşadığımız yer gibi bilgilerde çalındı mı? Durum son şekilde ki gibiyse inanılmaz vahim bir durum içerisindeyiz. Bu tüm dünya devletler tarihinin en dramatik durumu gibi duruyor. Umarım ilgili şahıslar bulunur ve ülkemiz tarihinde hiç almadıkları kadar ağır bir ceza alırlar.

Bilişim Güvenliğimiz Kimler Tarafından Korunuyor?

kimlik-bilgileri

İlgili departmanın burada ki hatasını abartıyla yaklaşmak istemiyorum. Fakat; bugünle beraber ilgili pozisyonlarını da bırakmaları gereklidir. İlgili kısımda görev alan “Bilgisayar Mühendisi” olduklarını düşündüğüm kesimler. İşe girdikten sonraki süreçlerde sanırım “Çay, Çorba muhabbeti ile oldukça memur” olmuşlar. Çünkü; böyle dramatik bir durumda tüm bu verileri çekerken ilgili departmanın tam olarak nerede ne yaptıklarını merak ediyorum.

Elbette bu yaşanılan durumdan dolayı birilerinin işlem yapması konusunda engellerde gerçekleştirmişlerdir. Umarım böyle de olmuştur. 

Gündemi Yakından Takip Etmek

Bir önceki yazımda “Yeni Birlik” konusunda duyuru geçmiştim. Basılı yazını okumanın, bir roman okumanın, bir kitap üzerinde araştırma yapmanın vermiş olduğu haz her zaman farklı olmuştur. Fakat; İnternet üzerinden haber okumak ise oldukça gündemi takip etmek demektir. Bu hususta Gazetebirlik.com anlık olarak gündeme dair haberleri de geçmekteler.

SEMİH TAŞDELEN BİZE CEVAP VERMİŞ

Sevgili kardeşim Semih Taşdelen, Sibel Özcan İmeryüz ilgili yazıda Cimri.com ile ilgili bahsettiğim konularda oldukça içerlemiş gibi duruyor. Hemde Kdz. Ereğli ile ilgili “Köy” ifademe çok takılmış gördüm. Kendisi de kişisel sitesinde İstanbul’dan Ayrılmak konusuyla bizlere cevap vermiş.

Semih Taşdelen, önemli ve büyük bir insan. Kendisine ne diyeceğimi bilemiyorum. Fakat; Kdz. Ereğli, İstanbul’dan sonra gerçekten küçük bir yerleşim birimi gibi görünmektedir. Kendisi gibi benim içinde Kdz. Ereğli önemli bir yer. Hatta gelecek yıllarda yaşamak benim için çok uzak bir ihtimal değil. Yine de şu etapta bir Kdz. Ereğli macerası oldukça uzak. Gelecekte neden olmasın diyebiliyorum ancak. Belki bir öğretmenlik yılları yaşanabilirdi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: İstanbul0 CommentsViews: 45

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…