10 yıllık sevgili arkadaşım Semih Taşdelen, İLab Holding bünyesinde ki Cimri.com firmasında çalışmaktaydı. 2016 mart ayında Cimri.com Genel Müdürü “Sibel Özcan İmeryüz” ile yaşadığı talihsiz anlaşmazlıktan sonra ayrıldı. Cimri.com ‘un sektörde neden kendi benzeri “fiyat karşılaştırma” siteleri arasında çok ciddi gerilerde geldiğini de bu vesileyle anlamış oldum. Ciddi bir yönetim eksikliği olduğu kesin.

Semih kardeşim Cimri.com sonrasında bir şekilde İstanbul’a da küsmüş ve Karadeniz’in küçük köyü Kdz. Ereğli’ye yerleşmiştir. Karadeniz Ereğli’de 5 yıl gibi uzun bir süre bulundum. Bu süreçlerim de çok ciddi dostluklar edindim ve nice sevgili arkadaşımda hala Kdz. Ereğli’de yaşamaktadır. Öncelikle Creavip‘in sahibi Cemil Ulusoy hala Kdz. Ereğli’de bulunmaktadır.

kdzeregli

Semih Taşdelen, Kdz. Ereğli Gönül Kahvesi Seyri ile ilgili paylaştığı yazısında Kdz. Ereğli‘nin ne kadar ciddi güzellikte olduğundan kısaca bahsetmiş. Elbette Kdz. Ereğli, İstanbul dışında yaşanacak bir kaç yerden birisidir. Fakat; bilişim sektöründe çalışan birisi için ise bir o kadar zayıf bir yerdir. Hem de şehrin güzelliği ile İstanbul’u kıyaslamak ise bir o kadar yanlış olur. Çünkü İstanbul içerisinde hem Kdz. Ereğli hem Ankara hem İzmir yer almaktadır. Anlamadığım noktalardan birisi de hep bu olmuştur. Mesela daha sakin sessiz bir yerleşim yerini isteyen birisi pekala İstanbul’u terk etmeden Şile ve Pendik taraflarında kalabilir.

Hemde İstanbul’u yaşamak varken. İstanbul öyle bir şehirdir ki, İstanbul’a sahip olan bir ülke asla bir ülke olamaz. O devletten tek bir şey olur o da “İmparatorluk” bu tarih boyunca ve gelecek tarihler boyunca da bu şekilde kalacaktır. Elbette Semih kardeşim İstanbul’u terk ederken burada İstanbul’un iyi olup olmadığından daha ziyadesiyle bir yorgunluk üzerine uzaklaştı. Cimri.com ‘un Sibel Özcan İmeryüz yönetiminde ki personel ilişkilerinin bu denli zayıf olması. Güzel bir arkadaşımın İstanbul’u terk etmesine neden oldu. Yorgunluğu, yorulduğum dönemlerden anlayabilmekteyim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, İstanbul0 CommentsViews: 88

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…