Ah eski günler yok mu! Yakın zamanda kaleme aldığım Erken Rezervasyon Tarihçesi konusunda 15 yıl önceye bir gittim bir geldim. 12 yıl önce Melih Dinar VIP Tur‘dan kahvesini alır çıkardı bende BKM Tur‘dan kahvemle çıkardım Harbiye kaldırımlarında ayak üstü kahve sohbeti yapardık.

Harbi VIP Tur‘a Ne oldu?

O dönemlerde Melih Dinar VIP Tur bir projeye başladı adı da Ekovip dediğinde o proje hatalı bir proje dediğimi hatırlıyorum. Çünkü; VIP Tur’un kendine rakip EkoVIP Tur açması absürt gelmişti. Ceylan Pirinçcioğlu bölyle bir hata yapmaması gerektiğini düşündüğümü hatırlıyorum.

Aynı dönem Türkçe İnternet’te özellikle turizm kanadında ilk 100 sitenin 12 – 13 tanesinin bana aitti. Çılgın ve keyifli dönemlerdi, orjinal içerik üreten neredeyse tek ben vardım.

KPSS + Askerlik ve Tekstil sektörüne geçiş sonrası Otel Forum + Tatil.name.tr + Mavi Hayat gibi kendi alanında öncü bir çok portalı sırasıyla kapattım. Takılıp kaldığım kısır döngüden ancak herşeyi kapatıp silbaştan yaparak çıkabileceğimi düşündüm. Hatta öyle bir silbaştan yaptım ki domainlerinin kayıtlarını dahi sildim.

  • Sadece Mavi Hayat – Mavi Seyahat (Maviseyahat.com) olarak değişti.

Tatil.name.tr ise kapattığım dönem Tatil aramasında 3. sayfadaydı ve oldukça iyi ziyaretçisi vardı. Yeni içerikleri oldukça iyi sıralama alıyordu ve sevdiğim bir çalışmaydı. Bu domaini düşürmedim sadece kapattım. Çünkü; 10 ayrı VDS ve maliyetleri KPSS hazırlanırken yıpratıcı oluyordu. 2 VDS’e düşürüp bir çok portalı geçiçi süreliğine kapattım.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Turizm0 CommentsTags: Views: 104

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…