Dün Avea’da ki faturalı hattımın yanında ikinci hat olarak kullanmaya devam ettiğim Turcell Hazır Kat hattımla ilgili entresan bir olay yaşadım. Turkcell şikayetleri konusunda bu zamana kadar hep Turkcell’i destekleyici davrandım. Kendi kişisel sitemde de aynı şekilde bir “Turkcell Şikayet” sayfası oluşturamadığımı belirtebilirim. Olayı kısaca anlatayım neden hattımı Vodafone taşamaya karar verdiğime değinmiş olalım.

Gün bir şekilde Türk SEO ‘dan sonra evimde sonlandı. Akşamın erken saatlerinde Turkcell TL yükleyerek diğer telefonumu da kullanmaya karar verdim. Elime İnternet bankacılığını aldım ve hattıma TL yükledim. O dakikalarda yükledikten sonra 30 saniye gibi kısa bir süre sonrasında elime diğer telefonu aldım. TL yüklendimi diye bakma gereği hissettim ve mobil ağın açık olduğunu gördüğümde mobil ağı kapattım.

Burada mesele şuydu ki İnternet kullanım ücreti : 5 TL gibi bir rakam kesti. Detaylarına baktığımda 370 KB gibi bir kullanım karşılığı 5 TL kesilmişti. Bu benim canımı oldukça sıktı. 30 saniye Turkcell gibi akıllı bir firmanın 5 TL’yi nasıl harcadığını ve insanları nasıl salak yerine koyduğunu bizzat gördüm.

Fakat akşam henüz bitmemişti. Elime telefonu aldım ve Turkcell müşteri hizmetlerini aradım. Durumu anlattım. Kendilerine kalan TL’yi Turkcell’e bağışladığımı belirttim ve benden bir çorba içsinler dedim. Hattımın artık Turkcell’de durması aptallık ibaresiydi. Husran.com ‘a giriş yaparak Turkcell sayfasını bulup sizde şikayetlerinizi dilegetirebileceğinizi unutmayın.

Ağır bir yazı olmuş olabilir fakat 10 yıldır kullandığım GSM operatörünün 30 saniyede bu denli ciddi bir ücret alması oldukça şaşırtıcıydı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 31

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…