Ben Efsaneyim

Oca 29th, 2008 | By | Category: Kültür Sanat

Will Smith’in “Ben Robot” filmini hemen hemen hepiniz izlemişsinizdir. O filmdeki esrarengizlik ve film sonunda ki merakla beklenen soru işareti bu filme pek ugramamış. Tamamen taklit film olan “Ben Efsaneyim” filmi beni büyük hayal kırıklıgına ugrattı. Filmi izledigim ve benzettigim filmler; 28 gün sonra, Ölümcül deney ve klasik zombi filmleri. Bu filmlerden özenilerek kurgusu oluşturulan film güzel bir başlangıç ile başlıyor. Ama izlerken off ben buraları biliyordum der gibi devam ediyor. Ben yazarı olsaydım ne yapardım;

Film bazı deneyler sonucu insanlar et yiyen birer zombi konumuna geliyor. Tabi zombiler gündüzleri dışarı cıkmıyor ve sadece akşamları ortada geziyorlar. Bu sırada bu deney için bir kızı yakalayıp muayene için kücük hastahanesine kapatıyor. Hastahanede çeşitli deneyler yaparak o zombiyi iyileştirmeye çalışıyor o sırada köpegi kayıp oluyor ve onu kurtarmaya calışıyor ama maalesef köpegini kaybediyor ve yine o sıra zombiler tam yakalıyacagı sıra kızın birisi cıkıp oglanı kurtarıyor. Her neyse olay gayet basit ve monotom bir halde bu monotomlugu şu şekilde düşünmüştüm. Bu muayene ettigi kızı iyileştirip onla sohbet ettigini ve o sayede zombileri düzelttigini ama düşündügüm gibi olmadı ve beni hayal kırıklıgına ugrattı.

video://www.youtube.com/watch?v=0iNiUDqqUvU

4 comments
Leave a comment »

  1. BİR KERE BEN EFSANEYİM FİLMİ 1959 YILINDAKİ BİR ROMANDAN UYARLANMA SİZİN ÖLÜMCÜL DENEY FİLMİDE BUROMANDAN KOPYADIR BUARADA ROMANIN ADIDA I AM A LEGANT YANİFİLM TAMAMEN ORİJİNAL

  2. diyelim ki sizin dediğiniz gibi olsun aynı şarkıyı söyleyen iki sanatçıdan ya bak bu daha güzel söylemiş deriz will smith içinde böyle benzerlerinin en iyisi. ölümcül deney tamamen bilim kurgu. ben efsaneyim virüs sonucu insanları değişimi haricinde her şey fizik kurallarına uygun. sen filimden anlamıyosun.

  3. Alp Merhaba,

    Filmde her hangi bir orjinallik görmedim. Orjinal olan bir tarafı yoktu olay kurgusu tamamen bildigimiz zombie filmleri gibiydi. Sonuç bile aynıydı.

  4. I was really confused, and this answered all my qesuitons.

Leave Comment