2016 yılında ebebek Kurucusu Halil Erdoğmuş ve ebebek gelişim süreciyle ilgili olarak kaleme aldığımız günden bu yana 5 yıl geçti. Neredeyse 17 yıllık İstanbul maceamı sonlandırıp, Aksaray’a ailemle beraber dönüş yapmıştım. Tekrar İstanbul’a dönüşü düşündüğüm Korona günlerinde evimizin karşısına tebessüm eder şekilde “ebebek” açıldı.

Ebebek.com gelişim sürecini takip ettiğim ışığı parlayan bir çok projeden birisi olmuştur. Bu alışkanlık 2003 yılından bu güne gelen ODP (Dmoz.org) editörlüğünün kazanımlarından birisi oldu. Nitekim uzun uzun yıllar Arama motorlarının alt yapısı ODP (Dmoz.org) olmuştu. Günümüzde büyük portallar halinde yayılan bir çok projeyi başvurusuz eklediğim o günleri hatırlıyorum.

Yemek Sepeti, Tatil Sepeti, ebebek gibi yaklaşık 15 -20 portala sempati ile yaklaşıyorum ve bir şekilde destek çıkmaya çalışıyorum. Çünkü; bu çalışmaların ilk zamanlarından bu güne gelen bir desteğim mevcut ve yurtdışına açılma ihtimallerini görmekte, yurtdışı çalışmalarını ise merakla beklemekteyim. ebebek’te bunların arasında en ciddi ihtimalli portallardan birisi.

Vera Gelinlik markasının 100 milyona yakın gösterim elde etmesi ile beraber marka bilinirliği Konya, Kayseri, Ankara, Aksaray, Niğde ve Nevşehir’de üst seviyelerde. Standartları geliştirdikten sonra ve üzerinde çalıştığımız yapay zeka sistemi sonrasında şehir yatırımları yapmak niyetindeyim. En azından Korona geçene kadar şimdilik Aksaray’dayız.

Velhasıl… ebebek Aksaray’a hayırlı olsun. ebebek benzeri bir çok arkadaşımın çalışması var. Her ne kadar sadece webde kalsalar da ve potansiyel ciroları çok yüksek olmasa da güzel işler yapıyorlar. Fakat; Halil Erdoğmuş abimizin ebebek çalışması oldukça başarılı.

Şu ana kadar dişli bir rakip karşılarına gelmediyse de Dugun com tarafından çalışmalarına başlanan “Anneysen” çalışması evrimleşecek ve bebek ürünleri konusunda ciddi bir rakip olabilecek gibi duruyor. Duguncom ailesinin bu emin adımlı gelişimini de yakından takip ediyorum.

ebebek Aksaray

Taşpazar mah. 7, Atatürk Blv. no:11A D:37, 68100 Aksaray

0850 260 0554

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Aksaray, İstanbul, Moda0 CommentsTags: Views: 79

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…