Ağustos 5 tarihinden bu yana Tatilpanosu kanadında yaşadığım sıkıntıdan itibaren bazı şeyleri yeniden değerlendirme fırsatına eriştim. Nitekim 2011 yılında güzel geçen Tatil Panosu seyri daha da güzeliyle 2012 yılını beklemekteydi. Elbette Tatilpanosu kanadında ilgili sıkıntıyı hallederek sorunu çözeceğim. Fakat beni üzen nokta en güzel çalışacağım şu dönemleri sıkıntıyı aşmak için kullanmamdı.

Satranç Hakemliği Başvurusu
Ana Hedef Hakemliğe Yaklaşmak

Satranç konusunda almış olduğum kursun bitmesiyle beraber derhal ana hedefim olan “Satranç Hakemliği” konusunda çalışmalara başladım. Kursta tüm satranç kurallarını öğrenmiş ve eşleştirmeleri de kavramıştım. Fakat aradan geçen zaman tekrarlanmayınca unutmaya yol açabilirdi. Bu sebepten ötürü kısa bir satranç tekrarlaması gerçekleştirilerek, öğrenilen bilgileri yeniledim.

2 ay sonra gerekli adımlarla federasyona başvurarak hakemlik işlerini başlatacağım. Nitekim kısa bir kurs sürecinden sonra hemen sınav düzenliyorlar. 6 aylık satranç kursu yanında Satranç Hakemliği Kursu uzun ve zor görünmüyor.

Sigarayı Bırakmak
Turkcell Bunu Unutmayacağım

turkcell logosu amblemi

Son zamanlarda sigarayı bir artırıp, bir azalttığım süreci yaşıyordum. Ramazanın gelmesiyle beraber oruç tuttuğum bir kaç gün boyunca aktif olarak sigarayı bırakmaya karar vermeye çalıştım. En sonunda gecenin geç saatlerinde “TRT Türk” ekranlarında izlediğim bir belgesel sırasında sigaranın zararlarıyla ilgili reklam beni derinden etkiledi. Yanlış hatırlamıyorsam “171 Sigarayı Bırakma Hattı” diye bir 171 numarasını verdiler.

O an nedense güzel bir fikir gibi geldi ve derhal 171 numarasını aradım. Nitekim bu insanlar bu işi gönüllü yapıyorlardı ve bana yardımcı olabilirlerdi. Telsim iş hattını iş yerinde unuttuğumdan ötürü son bir kaç aydır Turkcell kullanıyorum. Cep telefonumu elime aldım ve aradım. Karşıma bir bayan çıktı ve buyurun dedi. Kısaca sigarayı bırakmak istediğimden bahsettim vb bir şekilde uzun bir sohbete koyulduk. Kendisi teoriler ve yapılması gerekenler, psikolojik hazırlılık ve enerji veren bir konuşma yaşamaya çalışıyordu.

Fakat bıkkınlığıda sezinlemedim değil. Kendisi daha çok dinlemek ve yorulmuş sesiyle gecenin 3’ün de yardımcı olmaya çalışıyordu. Konuştum. Sonra telefon birden kesildi.

O an kontörün bitip bitmediği konusunda düşüncelerdeyken “-7 TL” ibaresini görünce işte tamam dedim. Kızmıştım. Nitekim 15 dakikada 15 TL gitmiş olması ne gıcıktı. Bir insanlık dostu olay yapılıyor, sigarayı bırakın sağlıgınıza zararlı, bak biz sizi seviyoruz, sizi düşünüyoruz diyor. Fakat telefon hattında dakika ücreti tam 1 tl.

171 Sigarayı Bıraktırma Hattı insandan daha çok paraya aşık bir düzenle tezgahı kurmuşlar. O dakikalarda 2. sigarayı yakmış ve müşteri hizmetlerini aramaya karar vermeye çalışıyordum. Derken müşteri hizmetlerini aradım.

Bir süre sonra müşteri temsilcisi karşıma geldi. Durumu izah ettim, kendisi numaranın özel olduğunu ve ilgili numaralarda özel tarife uygulandığını söyledi. Sinirlenmek böyle birşeydi ve ben sinirlenmiştim. Turkcell’e kızmamaya çalışıyordum nitekim her mercide Turkcell’i tavsiye ettim. Hatta kişisel blogumda bile Turkcell Şikayet kısımı oluşturmamıştım. Turkcell’i seviyordum.

Durum tamamen 171 numaralı hattan kaynaklandığını kanaat getirsemde müşteri hizmetlerinde ki ilgili bayanın çözüm sunmaya yakın olmayan tavrı kızgınlığımı artırmaktan başka birşey yapmadı. 171 insan kandırma ve sigarayı artırma hattı kandırmacasında bir çözüm olmalıydı. İnsanlar kolay para kazanma yollarınıda nasıl geliştirmişlerdi, yeni nesil modern insan dolandırma taktikleri.

Benim gibi birisi nasıl kandırıldı anlaması çok zor bir durum. Gecenin 3’ünde yaşadığım durum, hafif uykusuzluğuma verdiğim bir durum olarak hafızalarımda yer aldı. Birşeylere kızarak yazma huyumdan vazgeçmeye çalışsamda, son sigarayı bırakma teşebbüsümün 171 tarafından bertaraf edilmesi beni fazlaca kızdırdı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 34

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…