İlk projem

Turkeytour.org

Çeşitli “portal” mantığı projeler üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra turizme giriş yapmaya karar verdim. Kalıcı ve değişmez sektörüm bunca zamandır da asla değişmedi. Henüz 18 yaşı civarındayken gelecekte PC (İnternet) + Turizm harmonisinde bir iş yapacağımı biliyordum. Bu sebeple www.turkeytour.org ilk kayıt ettiğim domain oldu.

6,467 days old (05.07.2023 itibariyle)
Created on 2005-10-19

Turkey Tour Nedir?

Türkiye’yi genel olarak çok dilde tanıtmayı amaçlayan kapsamlı bir organizasyon çalışması olarak düşünebilirsiniz. Sivil toplum kuruluşlarından tutunda, devletin işleyen organizmalarıyla beraber çalışacağı bir web projesiydi. Bu konudaki çalışmaları için Turizm Bakanlığı’na defalarca kez gitmiş ve hayata geçirmek için çok çalışmıştım.

Turkey Tour ve Tatil Budur Dönemi

Turkeytour.org üzerine geliştirdiğim Wikipedia.org tarzı çalışmayı Turizm Bakanlığına devrettikten sonra Turizm Bakanlığı ilgili projeyi Goturkey.com ‘da değerlendirmişti. O dönemlerde 18 – 19 yaşlarında birisinin önemle değerlendirilmesi çokta mümkün değildi. Tatil Budur’un o dönemki yöneticilerinden Cengiz Bey ile hala Tatil Budur’da mı bilmiyorum. Turkeytour.org ‘a Tatilbudur.com ‘un yazılımını kurmuştuk. Bir süre yazılımı toplamaya ve Turkey Tour’a özgü hale getirmeye çalışsakta yazılımı Turkey Tour için çevirmemiz mümkün olmamıştı. Satışların ayrışmaması ve site içerisinde hemen hemen bir çok yerin Tatil Budur olması sorun olmuştu. Kısa süreki Tatil Budur alt acentalık maceramda orada son buldu. Cengiz Abi’nin bende yeri her zaman o dönemdeki ilgili ve destekleyici yaklaşımından dolayı farklı olmuştur.

Turkey Tour ve “Bkm Tur” Dönemi

Turizmin her kademesinde hem işletmeci hem yönetici olarak çalışmış değerli abim Fatih İspir bir dönem nereye giderse beni de peşinden sürüklediği yıllardı. eTatil.com ‘u Anı Tur‘a sattıktan sonra BKM Tur‘un yolunu tutma dönemimde yine aynı zamana rast gelir. Bkm Tur alt acentası olarak Turkey Tour’u açmaya hazırlanırken Fatih abinin Tatilpanosu.com hediyesi ile süreç farklı bir boyuta geçmiş ve bir anda Turkey Tour 2. projeye düşmüştü.

Zamanlar ve zamanlar. Turizmde geçen onca zaman.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
serden
serden
4 ay önce

okuması çok keyifliydi.. güzel domainmiş

Paylaşın

By Categories: Turizm, Web Dünyası1 CommentViews: 144

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…