Türkiye’de yüz binlerce firma aktif faaliyet içerisinde bulunmakta ve hakkıyla işlerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Türkiye’de kendi alanında “Tekel” olan Türk Telekom firmasıdır. Telefon ve İnternet sağlayıcılık hizmeti veren Telekom geçmişten günümüze yaşadığı on binlerce vakayla beraber sistemlerini en uygun ve dolandırmaya elverişli hale getirmişler. 2009 ve 2010 yılında Türkiye’nin en değerli markası olması da bir o kadar gariptir. İnsanın bu denli sistemini dolandırma üstüne kurulu bir firmanın en değerli marka seçilmesini “Türkiye’nin Halleri” olarak yorumlamasını sağlıyor.

Türk Telekom, İsminde ki “Türk” İsmi Kaldırmalıdır.
Sektöründe Tekel Olan Türk Telekom Nazarımda Türkiye’nin En Büyük Dolandırıcı Firmasıdır.

turk_telekom_logo Bu zamana kadar bir çok firma hakkında şikayetsel konular olmuş ve biz bu konuları İnternet ortamında paylaşmış durumdayız. Fakat kesinlikle bu zamana kadar karşılaştığım ve dolandırıcılığına hayran kaldığım bir numaralı firma Türk Telekom oldu. Kendi sektörlerinde tekel oluştursalar da kendilerini rakipsiz sanmaları da büyük bir gaflet. “-Nasıl olsa biz tekeliz Türk insanını istediğimiz gibi dolandırırız” düşüncesi elbet bir gün onları mazide bir firma olarak anacaktır. Bazı kurumlar yaptıkları işi dava olarak görür ve işlerinin önüne “İnsan sevgisini” koyarlar. Karşılarında duran meblanın büyüklüğü onları ilgilendirmez ve davalarından kesinlikle vazgeçemezler. İşte bu durum Telekom için geçerli bir şey değil. Onlar için kanlarını emecekleri insanların kanlarının ne kadar lezzetli olduğudur. Dünyada en pahalı interneti ve en yüksek telefon ücretlerini de gene Türk insanlarına kullandırmaktadırlar. Telekom’un tek derdi para kazanmak ve şu fani dünya da tabutları içerisinde bir kaç kuruş daha fazla para götürmektedir.

Türkiye’nin En Değerli Markasıymış
Türkiye’de ki Mizah Anlayışı

2009 ve 2010 yılında Türkiye’de en değerli marka seçilen Türk Telekom markasına bu ünvanı veren kimse niçin verdiğini anlamak için ünvan veren firma ve ünvan alan firma arasındaki bağlantıyı incelemek gereklidir. Hayatım bir şikayet olsaydı Türkiye’de en fazla şikayet alan firma Türk Telekom olurdu. Bu ünvanı veren kurumun zekalarında ki eksiklik ünvan verdikleri Telekom firmasının dolandırma, kandırma ve ali – cengiz oyunları üzerine kurulu bir iş ahlaka olduğunu ve Türkiye’nin en fazla sevilmeyen markası olduğu görememiş olmaları da ilginçtir. Kriterleri içerisinde ne kadar iyi dolandırdığı baz alınıyorsa yaptıkları işte kendileri gerçekten başarıyla yapıyorlar.

Günümüze kadar yüzlerçe şikayet dinledim insanlar telefonla bana şikayetlerini anlatıp ne yapabileceklerini sordular. Elimden geldiği kadarıyla bu mağduriyetlerini giderilmesi konusunda ilgili kişilere çeşitli yönlendirmelerde bulundum. Bu ülkeye gönülden bağlı bir vatandaşı olarak yaladığım Türk Telekom durumuyla “Şikayet” mercisinin ve bir firma – birey arasında ki orta bağdaştırıcı noktanın eksikliğini rahatlıkla belirtebilirim.

Firmalar “Sözleşmelerinde” her türlü dolandırıcılığına pay veren bir anlayış içerisindeler. Sözleşme ahlakı tamamen boş vermiş bir anlayış içerisinde olup bireylerin dolandırılması için hukuk abinin desteğini almak demek. “Hukuk abi gel şu vatandaş ters yapmış bi halledelim” zihniyeti mevcut.

Sizde Kendi Şikayetlerinizi Bizlerle Paylaşın
Her Şikayet Yazarı Telekom Zincirini Kurmuş Bir Özgür İnsandır

Aşağıda ki “yorum” kısımından şikayetlerinizi yazabileceğinizi unutmayın. Sizden önce aynı şekilde Türk Telekom’a kızgın olanların da yazılmış ise şikayetleri mevcuttur demektir. Telekom zincirini kırma düşüncesindeyseniz aşağıda ki telekom alternatiflerini inceleyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 85

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…