Tatilpanosu.com Anasayfa Özellikleri

 • Üst Menü (Etstur.com) ile hemen hemen aynı tarz olabilir.
  ustmenu
 • Tatilpanosu.com’u “butik bir acenta” olarak düşünebilirsiniz. İçerisinde binlerce fiyatlı satılabilir otel olacak, fakat; asıl afişe edilecek oteller 10 civarı olacak. Bu sebeple siteye girişte Bu afişe otelleri her giren kullanıcıya göstermemiz gerekmektedir.
 • Menü altı Tatilsepeti.com’a benzeyebilir. Fakat; daha modern ve şık olmalı. Yanı sol tarafta arama özellikleri. Sağ tarafta ise 5 manşet altında 3 site içi linkler içeren resimler.
  menu-alti
 • İlgili kısmın hemen altında daha geniş bir görsele sahip, sıcak tatil fırsatı bölmü olmalı. Şu an XYZ Otelini satın alırsanız %39 kar elde etmektesiniz gibi gibi.
 • El alt kısımda ise Tatilbudur tarzı otelleri gösterebiliriz.
  altkisimlar

Otel Listeleme Sayfası

 • Tatilsepeti.com ile aynı mantıkta listeyebilir.
  listeleme

Otel Detay Sayfası

 • Otel detay sayfası da Tatilsepeti.com ile aynı mantık olabilir. Büyük fotoğraf ve altında diğer foto kısmı. Aynı şekilde elimizde ki tüm otel verilerini alt alta listeleyelim. Tatilsepeti oldukça kullanışlı ve tam istediğimiz gibi fakat sunum modern değil. Aynı mantık daha modern bir sunum.

ÖNEMLİ EKSTRA ÖZELLİKLER

 • Sayfanın en altında sabit kalan, bir bar olmalı. İlgili kısımın sol kısmında Anasayfadayken “Anasayfadasınız” kategori kısmındaysa “Bodrum Otelleri” otel detay sayfasında ise Otelin Adı verilmelidir. Yine aynı barın sağ kısmında “Otel giriş tarihi ve konaklanacak gün sayısı seçilmeli. Hemen yanında Yetişkin sayısı onunda yanında çocuk sayısı olmalıdır. Ardından bu bilgiler tamam dediğinde. Her hangi bir otel detay sayfasına girdiğinde bu otelde tatil yaparsınız 3.378 TL bir ödemesi vardır. gibi bir ibare çıkmalıdır. Anasayfada girmişse şimdi tatil oteli araştırmasına başlayabilirsiniz yazabilir.
 • Otel Bulma Özelliği : Bu özellik şu şekilde çalışmalıdır. Otel Sihirbazı kategorisine girdiğinde ilk önce 3 ana kısımda “Tatil Otel Bölgeleri, Gezi Otel Bölgeleri, Şehir Otel Bölgeleri tab menü halinde olmalıdır. İlk açık olan tab kısmında Tatil Otel Bölgeleri içerisinde Kemer, Kuşadası, Bodrum vs vs arasından istediği kadar bölgeyi seçebilmelidir. Yani bu sene tatil yapabileceğiniz bölgeleri seçin dediğinde 30 tatil bölgesinden örneğin 5 tanesinin yanındaki kutucuğu tıklayıp seçebilir.Bir alt kısmında konseptler arasından birini veya bir kaçını seçebilir. Örneğin Ultra Herşey Dahil ve Herşey Dahil gibi.Onunda bir altında otel seçiminde en önemli hususu seçin diye bir bölüm olmalı. Bu kısımda Oda tasarımı, Bina Tasarımı, Sahili, Restaurant ve Ortak Kullanım alanları, Havuzu gibi alanlar arasından birisini veya hepsini seçebilir.Daha sonrasında listele veya araştır dediğinde son kısımda Oda Tasarımı seçti ise otellerin oda fotoğrafları ana foto olacak şekilde seçtiği diğer özelliklere göre oteller listelenmelidir.
 • Otelin fiyatı düşünce haber et diye bir bölüm olmalı ve ilgili kısma cep numarası ve mailini girebilmelidir.
 • Gezi yazıları ve kategori sistemi yer almalıdır. İlgili gezi yazıları HTML şeklinde girilebilmelidir.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 44

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…