Ünlü tatil blog sitesi www.tatilde.org ‘un kullanıcıların yapmış olduğı hangi tatil yöresi sizin mekanınızdır sorularına gelen cevapları değerlendirmişler. Bu konu hakkında yaptıkları değerlendirmeleri kendi sitelerinde de yazmışlar. Yazdıkları konuya kısaca bizde göz atalım.

Bodrum Değerlendirmesi

Tatilcilerden en fazla oy olan mekan. 4.014 kişiden 829 kişi favori mekanı olarak Bodrum’u seçmişler. Bu oran ankete katılanların %21′ine tekabül ediyor. Ankette Bodrum’un birinci sırada olması çok fazla şaşırtıcı olmasa gerek.

Kuşadası Değerlendirmesi

Sitemizde makalelerimizde Kuşadası’na ait güzellikleri sık sık sizlere aktarmaya çalıştık. Bu ankette Kuşadası’nın 2. olmasıda bizi ayrıca çok mutlu etti. Ankete katılanların 682 kişi Kuşadası derken bu rakamla %17’si 17 oranına erişmiş durumda.

Marmaris Değerlendirmesi

Kuşkusuz Ege bölgesinin en önemli turizm bölgelerinden biriside Marmaris’tir. Kuşadası ise aynı rakamda giden Marmaris 669 kişi tarafından favori mekanım denmiş. Bu rakam Kuşadası ile aynı %17′lik orana rastgeliyor.

Didim Değerlendirmesi

Didim bu ankette 4. sırada kalmış. Fakat yinede ciddi bir oy almş diğer tatil mekanlarına nazaran çok gerilerde değil.  Oylama oranları o kadar birbirine yakın ki. Didim’in aldığı oy sayısı 662′dir. 7 ay daha almış olsa idi Marmaris’in önüne çıkabilirdi. Aslında oylamada genel olarak belli olan şey Bodrum ve Efes hariç tatil yörelerinin oy sayısı birbirine çok yakın. Didim 662 oy ile %16′lık oradanda kalmış durumda.

Fethiye Değerlendirmesi

Bu ankette beni kuşkusuz en fazla şaşırtan Fethiye oldu. Fethiye ölüdeniz gibi doga harikalarına sahip olmasına ragmen ankete 5. sırada kendisine yer edinmiş durumda. Fethiye benim tatil mekanım diyenler 639 kişi bu rakamla beraber %16′lık dilime sahip.

Çeşme Değerlendirmesi

İzmir’e yakınlığı ile Çeşme kalabalık tatil yerlerinden birisidir. Bu ankette 485 kişi tatil mekanım çeşmedir demiş. 485 oy ilede %12′lik bir dilime sahip.

Kaynak : http://www.tatilde.org/ege-bolgesi-tatil-mekanlari.php

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Turizm0 CommentsViews: 28

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…