Haber dünyasının kapısını ekonomi ile acıp magazin dünyası ile bir haşim ve sinirle kapadım. Hata yapanların en affedemedigim noktalarından olan magazin dünyası hataları yine beni gıcık etmeyi başardı.  Allah vergisi et parcası ile ün salan bu insanların salak ve aptalca yaptıkları haraketlerin düşünebilen insanlara nasıl yansıdıgı konusunda hiç bir fikir sahibi degiller. Öğrenme yöntemleri dahilinde kişilik belirlenmesi konusunda en populer dallardan olan ”model alarak öğrenme” kuramının en büyük kolu olan. Hayran olunan sanatcı hal haraket mimik ve konuşma uslubu almasıdır. Ülkemizde maalesef medya’nın para hırsından dolayı kişilik sorunları oluşan bir cok birey bulunmakta. Kendi hayatını kurtlar vadisine benzeten azımsanmıyacak kadar insan vardır.

Halbuki kurtlar vadisi tamamen insanların istedikleri şeyleri izleyicisinin ellerine veriyor. Yani; eminim her Türk kendisine bir şekilde zararı dokunan kişilerin hepsini süperman gibi tek tek öldürmek veya bir şekilde yok etmek istemiştir, aynı polat gibi.  Mevzumuza dönelim evet medyatik insanlar omuzlarında taşıdıkları yükün farkında olmadan her gün yaptıkları eylemlerde halk üzerindeki etki tepki ilişkilemini düşünmeden haraket ediyorlar. Son zamanlarda hülya avşar ile şu sevgilisinin kilisede nişanlandıkları haberi medyada yer aldı. Evet özgür bir ülkede yaşıyoruz herkes başkalarının özgürlük sınırlarına ulaşmadıgı sürece her şeyi yapabilirler. Fakat insanlar kendi içindede farklı düşüncesel duyguları özgürlük sınırları vardır. Kısaca alem içinde alem barındıran bu dünyada kendi vucudunun ve düşüncelerinin padişahı olan ( sahibi demiyorum) insan belli cizilmiş sınırlar cercevesinde padişahlıgını sürdürüyor. Duygularını belli derecede kontrol edebilen insanoglu en kontrolsüz haraketi duygular arasındaki sınırı belirliyemesi olur. Misal veriyorum hayatını aşk adına harcayan bir insan diger duygularına haksızlık yapmış olur ve alem içinde alem olan insan bünyesi kendi içinde özgürlük sınırlarını aşmış olur.  Dış dünyada başkasının özgürlügüne girmiş bir insan mahkeme ve çeşitli yargı organları ile yargılanıp ceza alabilir. İç alemde ise bu duygular arasında yargı ve yürütme işini ”vicdan” denen bir mekanizma yürütür. Misal veriyorum saldırı duygusuna cok fazla yer verip diger duygulara önem vermezse bir süre sonra bu duygunun sonucunda gelen eylemler sonucu ”vicdan” mekanizmasında yargılanan olabilir. Şu ana kadar vicdan yargısına maalesef bir cözüm bulunamadı. Konumuz neydi ne diyoduk tamam hülya avşar’ın nişanlanması nerede bir kilisede. Kendi bilecegi birşey aslında onun için hayranlarının kendisinin bedenini begenmesinden dolayı kilise gibi ortamlar hoş gelecekte olsa hülya avşar hayranlarını düşünmeyecek kadar bencil maalesef. Aman ya kendi sorunu kendisi bilir ister kilisede nişanlanır ister kilisede evlenir ister hristiyan olur isterse daha farklı şeyler yapar. Canı öyle iştemiş ve onu öyle yapmış dogru veya yanlış önemi yok hülya hanımın canı öyle istemiş. Fakat biraz dikkatli olması gerek sanırım en azından canının neler istedigi konusunda, mazallah farklı şeylerde isteyebilir. Kısaca özenilen insana özenilmemesi gerek. Sıfır noktasına düşünlerden bir tanesi olmayı başaran hülya avşarı buradan tebrik edip madalyası olan bu yazıyıda kendisine sunuyorum.

Bir Devlet Ütopyası konusunda medyayı uzun uzadıya anlatacam fakat RTÜK en kısa sürede insaların hayat tarzını belirleyen medyaya acil cözümler üretmesi gerekmekte.  Şu ülkenin başında olsam yapacagım ilk şey insanların düşüncelerini avuclarında tutan medyada aşırı büyük bir revizyon olurdu. Eminim bu işten dolayı krallık ilan eden onlarca insan rahatsızlık duyardı. Kendi inandıkları yalanlarına, halkıda ortak edebilirlerdi.

Kısaca tekrar kendi kaptanlıgımı yaptıgım gemide oldugumdan dolayı mutluyum. Evim evim güzel evim diyip özlemiş oldugum kokusunu doyarak içime cektim ve hala bıraktıgım gibi olmasına sevindim. Zamanı yok ettigim mekan olan burası aynı zamanda 60 yaşında hissetmemi saglayan ve neden 60 yaşında hissettigimide nazlı nazlı bana söyleyen yer. Evet önceki yazılarımda kendimi hayli yaşlı hissettigimi söylemiştim ve sonunda nedenini buldum. 60 yaşındaki bir insanın cekebilecegi kadar acıyı cekmiş olmamdan dolayı bu tarz bir psikoloji içerisindeyim. Her ne kadar da mutsuz gibi görünsemde 60 yaşında olması hayli zevkli.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 39

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…