Osmanlı Devleti

Nis 12th, 2007 | By | Category: Projeler, Site tanıtımları

Osmanlı Devlet’ine olan hayranlıgım bir  hayranlıktan fazladır. Her aklıma geldiginde böyle bir geçmişe sahip oldugumuz için şükrediyorum ve gurur duyuyorum. Eminim her Türk gençi Osmanlı torunu olmasından çok fazla haz alıyordur. Fakat ne hikmetse İnternet dünyasında yeterince Osmanlı ile alakalı site yok örnek vereyim Google arama motorunda ”Osmanlı” olarak aratıldıgında cıkan sonuç 7.300.000  gibi komik bir rakam, Adana olarak aratıgımızda ise 16.400.000 gibi bir rakam cıkıyor. Keşke eli web tasarım işine yatkın olan arkadaşlar Türkçe ve İngilizce Osmanlı ile ilğili web siteleri yapsalar.

Osmanlı Devletine yapılmış en geniş içerikli sitelerden bir tanesi de www.osmanli.org.tr adresi, sitede Osmanlı devleti ile alakalı bir cok bilgiye ve fotoğraflara ulaşılabilir. Günümüz Avrupasında insan hakları daha tam oturmamışken Osmnalı devletin de ”Göçmen Kuşların Hakları” bile bulunmakta idi. Mükemmel bir oto kontrol sistemi ve keskin bir mahkeme anlayışı vardı. Siteye girerek Osmanlı hakkında bilğilere ılaşabilirsiniz. En kısa dönemde ve en müsait oldugum zaman diliminde Osmanlı Devletine geniş bir site yapmayı düşünüyorum. Umarım bir düşünce olarak kalmaz ve bir eyleme dönüşür.

7 comments
Leave a comment »

  1. Tarih kokan Bir site 🙁

  2. ne burası tahirmi kokuyo bana koku geliyo 😀 anca mutfakta pişen çorbanın kokusu geliyo 😀

  3. Burayı demi zaten osmanli.org.tr sitesini diyo

  4. admin nickin guselmis :)))))))

  5. […] serinin üçünçü yazısı konumundadır. İlk iki yazıya şu linklerden ulaşabilirsiniz.  Osmanlı Devleti   -  Osmanlı Devleti – Yazı 2  Serinin devamı olarak günümüz ve Osmanlı insanı […]

  6. Arkadaşlar neden bazı şeyleri dalgaya alıyorsunuz anlamıyorum.Unutmayınki Osmanlı Devleti bizim!!!Atalarımız onlar bizim.Nedemişler

  7. okumadim ama ii bisey yaptiklarina inaniyorum dinimizle ilgili seyleri cok severim benim odevim var onu yapicam osmanlilarla ilgili o yuzden bu siteye girdim ve ingilizce sinide yaparsaniz sevinirim.

Leave Comment