Silahlarla ve ölümler 3. dünya savaşı olurmu bilinmez ama şu an bilim, ilim ve kültür alanlarında dünyanın en büyük medeniyetleri yırtıcı bir savaş içerisinde. Bu konuda Türk webmaster camiası ne kadar aktif olursa olsun yapıcı bir şeylerin altında maalesef imzaları yok. Hep bana zihniyeti paylaşımcılıgı kapatıp alınan ve bulunan bilgiler binlerce ayrı düşüncelerde saklanır durumda. Dünyada özgür platform internet’i günde milyonlarca insan ziyaret ediyor böylesine bir imkan başka bi alanda yokken Türk webmasterlar ülke ve milli degerlere sahip cıkma konusunda cok duyarsız. Evet bazı kurumların sunmuş oldugu reklam programları sayesinde her yıl milyonlarca dolar ülkemize girdi saglanıyor fakat bu o pastanın sanırım sadece kokusu. İnternet ülkemizde her ne kadar yeni olursa olsun sonucunda Amerikada bilgisayar ve İnternet ile ugraşan kişide insan Türkiye’dekide Hindistan’daki de. En büyük sitemize baktıgımız yani Mynet.com’a Yahoo.Com ‘un takliti oldugunu görürüz. Sanırım bu taklitcilik zihniyeti ile biz ancak başkalarının izlerinden gidebildigimiz kadar gider fazlasını degil azı ile yetinmeye calışırız.

bbb.jpg

Evet ”Sonsuzlugun Yarısı” Sonsuzluk konusunda sözlük kavramına baktıgımızda sonu olmayan herşey yani bitmeyenler.  Ahir zamanın en büyük oyuncaklarından olan İnternet’e aslında doğru kullanılmadıgı taktirde bir” suya yazı yazma” işinden farklı bir hal almaz.  İnternet konusunda cok fazla uzatmıyacam fakat gercektende Mynet’in taklit site olması beni bir Türk olarak cok fazla rahatsız ediyor.

Sonsuzluk evet Ömer Muhtar yıllarca İtalyanlara karşı ülkesini korumak adına direndi. O ondaki vatan millet aşkı ile sanırım sonsıza kadar ülkesini düşünmeden korur ve o ugurda vucudunun en kücük yapı taşına kadar feda ederdi. Zaten Ruhunun ilahi rahmete kavuşana kadar da ülkesi için direndi. Kendimden emin oldugum kadar ülkemizdeki bir cok genctende eminim Ömer Muhtarımız cok ve hep Ömer Muhtarlarımız çok olacak.

Sonsuzgu düşünemiyorum acaba sonsuzlukta insanı sıkarmı veya sonsuzluk peşinden de tatminsizligi getirirmi? Mesela insan psikolojisinde olmayanı arzulamak her daim insan düşüncelerinde gizlenmiştir. Tatminsizlik arzunun yoldaşı olup dünyanın devridaiminde eş degerde pay elde etmiş. Senin şu an ki tatmin, arzu, istek, konumun gibi herşeyi matematiksel olarak ”0” ( sıfır ) olarak görelim. Güzel birşey oldu ve işinin makamında veya sevgilin ile nişanlandın ve konumun ”1” ( bir ) seviyesine geldi. Bir süre sonra alıştıgın bir seviyesi şu anki konumun yani ”0” sıfır olur. Mesela seni alıp Türkiye başbakanı yapsalar eminim bir süre sonra ruh durumun şu anki ile aynı olur. Bill Gates Dünya’nın en zengin adamı olabilir ama eminim şurda saymaya kalksak mutsuz olması için bir çok neden üretebiliriz. En azından hiç para sıkıntısı cekmedi veya bir şeyi arzuluyamadı. Çoçuklugumda hatırlıyorum babamın vermiş oldugu bisiklet sözü o  bisikleti sürmekten daha zevkli idi. Bisikleti beklemek arzulamak istemek o bisikleti sürmekten daha zevkli.  

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 271

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…