Kavganın ilk içadından beri insanlar ”Beşeri Aşk” için kavgalar etmişler atışmışlar birbirlerini kırmışlar şuana kadar süre gelen bazı şeylerin ilkini yaşamışlar.  Bu zamana kadar eli kalem tutan her insanoglu defteri yırtarcasına kendindeki o karanlık damlayı kağıta döküp ”bendede bir aşk gizli” diyerek dünyaya haykırmış.  Bende bu aç karnım ve sinirli ve üzgün bedenimle ”Bende bir aşk gizli” degil diyorum.  İsterdim bende bir sevilen, bırakmazdım avuclarına keder, isterdim sadece sevdigim kadar sevsin ve olumsuzluklar ancak alevlendirsin. Bir mum istemem ben odamda, yanımda eğerki olacaksa bir yar başucumda sevsin beni alevleri göge ulaşırçasına bir yangınla.  Bir sevgili isterdim tadında, benimle bizim hayatımızda. Bir ölüm isterdim anında, birde seni sonsuza…

Bu zamana kadar kız arkadaşlarım oldu onlar beni sevdi ben onları sevdim, sevdik sevildik ve bitti. Hep güzel sözler söylendi düşünüyorum aslında o sözler asla onların degildi veya ben o sözleri aslında onlara söylemedim, o sözler aslında gelene idi. O gelene olan güzel söz yıgının sahibi gelecekte bir yerlerde benimle oynamış oldugu saklambaçtan cıkıp ahamda işte benim diye karşıma dikilecek ve işte o zaman bendeki bu aşk’ı düşünceler de degil kalpte yaşama zamanı başlayacak. Tekrarlıyorum bu zaman kadar sevdigim bayan arkadaşlara söyledigim tüm güzek sözler, degildir onların.

 

Sevme Tahir’im güzel çirkin ağlatır adamı da desem sevecem ve yine bu kelimeleri söyleyecem. Eğer insan ”Kendi tarihini değiştiremeyen insan tarih yazamaz” bu sözü kabul edip kendi tarihi üzerinde bazı degişiklik çalışmaları yapacaksa ilk önce insan organizmasını incelemesi gerekir. Bu et parcasına gizlenen bilğilerin hepsini inkar edip bedensel olarak degil ruhsal olarak gelen şeylere kafa yormaya çalışır. Her insanın iki gözü iki kulagı ve bir tanede burnu vardır. ( çeşitlenebilir) ve her ruhunda ortak özellikleri vardır. Her evlat annesini babasını  az veya cok sever, her insanın bir yar arayışı vardır.  Genel olarak her insanın dogdugu yere göre bir tarihi vardır,  dogar gelişir ilkokula gider vs okullara gider evlenir iş bulur cocugu olur cocukalrın büyümesini izleremekli olur cocukları evlenir ve sonunda ilahi rahmete kavuşur. Bu insanın tarihidir. Tarihde yazan insanlara bakıldıgında hep kendi tarihi ile oynayan insanlar önlerde olmuştur zoru kovalayan, nefsini eğitmiş, imkansız denilen neyse onu yapmaya çalışmış kişi ve onlar sonsuza gitmişler aynı ”Hanninal” ın Roma İmparatorlugunu yıkmak için 100.000 kişilik ortuyla cıktıgı daglarda 50.000 inin donarak ölecegini bilerek hedefine dogru gitmesi gibi. O insan şu an bu sayfada kendine yer ediniyor neden tarih’i ile oynamış. Bazı kişiler vardır düşünmeden iş yapar, bazılarıda cok düşündügünden hiç birşey yapamaz. Kimiside tam ortada olup düşünme gereksinimi hissetmez.

Aşk evet konumuz Aşk idi ”Beşeri Aşk” insanın insana duydugu sevgi, günümüzde aşk eşittir sex kavramını benimseyen cok fazla insan olsada aslında Aşk altında yatan o gizem cok farklıdır. Sizde olurmu bilmiyorum otobüsde veya bir cafede size bakıldıgı anda hissetme duygusu bakıldıgını hissetmek. Aşkta böyledir hissedilir, insan sevilirse hisseder sevilmezsede hissetmez tabi ve uzaktan aşk olmaz.
( Kanıtlandı uzaktan aşk olmaz bu söz ”sana”ydı…)  

Tahir Dinç
18.04.2007  -  17:50 Çarşamba

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 11

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…