Citroen Şikayet Kutusu – Citroen C5

Kas 18th, 2011 | By | Category: Şikayetim Var

Samimi gönül dostum Kamil Sınırcı’nın başından geçen ve bizzat kendisinden dinlediğim Citroen C5 ile ilgili çok mağdur edici durumu dinledim. Piyasada harıl harıl reklam atan Citroen markasına en başta tavsiyemiz kaliteli bir araba yapmalarıdır.  Hadi araba ürettiniz ve hatalarla dolu, en azından yetkili servislerinizde ki elemanlar kalifiye ve işini bilen olması gerekliydi.

Aynı şekilde Fatih Bey’in de başından geçen ;

Citroen-logo

En başından çevresinde ki uyarılara rağmen beğendiği ve severek aldığı Citroen C5 markalı otomobilin aldığı günden itibaren ufak tefek sıkıntıları başlamıştı. Buna ek olarak tüm bakımlarını yetkili servise yaptırmış olmasına rağmen servisteki rutin kontrollerin yerinde ve dikkatli yapılmaması da eklenince severek ve beğenilerek alınan C5 tamamen hüsran ve pişmanlıkla sonuçlanmıştır. İlk fırsatta aracı satıp yerine farklı markada bir otomobil almaya karar vermiş ve Citroen almak isteyen herkesi bu hatadan vazgeçirmeyi de kendisine görev bilmiştir.

Değer verdiğim insanların başına gelen bu Citroen hüsranıyla beraber burada bir konu açarak Citroen konusunda araştırma yapan kişileri uyaralım istedim. Sizlerde başınızdan geçen bir Citroen hüsranı varsa aşağıda ki kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

7 comments
Leave a comment »

 1. c5 bu aracda süspansiyon yok yolda kücük bir cukur olsa kasis olsa tak vuruyor bu kalitede bu fiyattaki arac icin olmaması gereken bir olay yakıt olmaması kadar cok ben bu aracı cok begenerekalmıstım satmakta istemiyorum

 2. Sıfır kilometre aldığım yeni c4 marka aracımın daha bir yılı dolmadan ön kaputunda boyalar kabarmaya başladı ve daha sonrada aracın çift boya görmüş olduğu ortaya çıktı. Distibitör baylas bu bizim sorunumuz değil istediğiniz davayı açın diyor,ne yapacağımı şaşırdım, lanet olsun bu markadan, sakın u tuzağa ve bu markanın kucağına düşmeyin.

 3. 03.07.2012 tarihinde citroenden sıfır araba aldım.19000 nakit ödedim geriye kalan 12000 tl ise bankadan 4 ay erteleme artı 900 tl faiz olarak anlaştık.Ancak bankaya yanlış evrak göndermişler ve benim çektiğim 12000 tl 15000 olmuş ve ilk taksitim gecikmiş bile.bankadan gelen mesajla ayıktım ama neye yarar haftalarca bankanın ve cıtroenın peşinde koştum harcadığım mazotun hatti hesabı yok.Sözleşmeyi imzaladığımda acemiliğime denk geldi bir nüshasını almamıştım bu olaylar esnasında almaya gittiğimde bayideki çalışanların saldırısına uğradım ve sözleşmeyi gözümün önünde yırttılar.en sononda anlaşmaya vardık 1680 tl verdiler peşinat indirimi olarak ve arabanın vergi pulunu ödeyeceklerini söylediler.iki haftadır pulu takip ediyorum ödedik diyorlar nedense ödenmedi görünüyor.Dün muhasebecilerini aradım ve ödemeyeceklerini öle bişey demediklerini söylediler.Yalan dolan sahtekarlık zorbalık ben bu citroen kadar iğrenç bir firma görmedim.Ne servislerine güveniyorum artık nede arabada gözüm kaldı.hakkımı yasal yollardan arayacağım herşey bu kadar basit değil.Alsınlar arabalarını binmek bile istemiyorum

 4. citroen nemo aracım 16 bin km de aynı gene turbo sesi şikayeti ile servise gittim.garanti bitmemesine rağmen,garantiye almadılar. garantiye almamak için en ince ayrıntıları incelerek alakasız sebebler öne sürdüler.
  ilk bakım servisini bulunduğum ilde yakınnımda servis olmadığından 2-3 ay geçirmişim.servise gittiğimde km.16 bin di.garanti ye almamak için ellerinden geleni ardına koymuyorlar.bir daha citroen markasının yanına yaklaşmam.

  citroen le ilgili genel şikayetlere bakıldığında citroen servislerinin yaklaşımları bu yönde yani garantide dahi olsa araç,arızalı parçanın fiatı yüksekse,bir bahane hemen buluyorlar.
  16 bin km de aracımın turbosu arıza yapıyor garanti süresi bitmemesine rağmen garantiye almıyorlar. citroen mi yanına yaklaşma…
  hakkımızı aramak için tüketici mahkemesine gitmekten başka çare bırakmıyorlar.noterden protesto çekip işlemleri başlatacağım,başka çare yok.
  gelişmeleri burada sizlerle paylaşırım arkadaşlar.

 5. CİTROEN KAHRAMANMARAŞ BAYİSİ VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADI!
  2011 model Citroen C5 aracım var. Aracımla 24 Kasım 2012 tarihinde kaza yaptım. Aracımla kaza yaptığım gün gece aracı Kahramanmaraş Citroen bayisine çekip gece bekçisine teslim ettim. Aracımı bir üst modelle takasa anlaştık. ”Ağabey aracını 2013’te verelim pul parası ödeme.” dediler. Aracı istedikleri gibi tamir ettiler. 30 Ocak 2012 günü pazar akşamı saat 16.00’da beni telefonla arayıp aracınızın tamirinin yapıldığını almam gerektiğini söylediler. Bende takas yapmıştık diye söyleyince anlaştığımız fiyattan daha yüksek bir rakam çıkardılar. Tabi bana 30 aralık akşamı söyledikleri için başka bir markayla görüşme ve takas yapma şansımı bırakmadılar aracının fiyatı buymuş dediler benim elimi ayağımı bağladılar. Bende bunu şikayet var sitesine bildirdikten sonra tamamen yalan bilgilerle bana cevap verdiler. O yalanları aşağıda sıraladım gerekirse ispatlarım.
  • Citroen dialogun 29 Ocak 2013 tarihinde 1591223 nolu şikayete verdiği cevaplar tamamıyla yalandır. Gerekirse ispatlanır. YALAN 1-) Aracın teslim edildiğini yazmışlar kime ne zaman teslim etmişler onu da söylesinler araç daha teslim alınmamıştır. YALAN 2-) Araca 12 aralıkta servise geldi demişler. Araç 24 kasım gece yarısı servise getirilmiş servis bekçisine teslim edilmiştir.
  YALAN 3-) Önden hasarlı demişler araç yandan hasarlıdır. Aracın yapımında onayım olmamıştır. Çünkü aracı kendileri takas için almış olup kendi kafalarına göre yaptırmışlardır. 30 aralık akşam üzeri telefonla arayıp anlaşma üzerinden ayrıca fark istemişlerdir.
  Benim amacım para değil. Sadece bana yapılan yanlışlığın başkalarına da yapılmaması için mücadele edip sesimi duyurmaya çalışıyorum. Sesimi duyurabiliyorsam ne mutlu bana. Kurumsal olan bir firma bayisinin sözüyle hareket eder olayı araştırmazsa yukarıda saydığım sebeplerden dolayı yalancı durumuna düşer. Düştüğü durumdan rahatsız olup da telefon açıp Citroen müşteri hizmetlerinden adının da ”Mehmet” olduğunu söyleyen şahıs niçin şikayet sitelerine yazıyorsunuz diyerek yüksek sesle beni azarlamaya kalkıştı. Saygın bir kurumun, çalışanının hatalarından dolayı özür dilemesini beklerdim. Kurumsal olan bir firma bunu yapmaz.
  Saygılarımla Selçuk KURTSATAR

  CEP: 05312251003

 6. Yaklaşım ve olumsuz tavır

  Bugün Citroen c4 aracımın navigasyon arızası sebebiyle Trabzon yetkili servis Kofoğlunu aradım. Servis danışmanı zat bana “biz o işi yapamıyoruz” dedi. Navigasyonun orijinal olduğunu, yetkili serviste takıldığını söylediğim halde “biz yapmıyoruz o işi” diyerek kaba ve saygısız bir üslupla konuştu. Eğer böyle davranacaksanız insanlara lütfen bu işi bırakın! Ankara’daki yetkili servisin yapmayı taahhüt ettiği ve gün verdiği hususta Trabzon servisi maalesef çok duyarsız. Personelin ciddi gözden geçirilmesi gerekiyor. İlgililere duyurulur!
  Ismail M. · 3 dakika önce · 3816402

 7. Ağustos 2016’da bayraktar Çekmeköy şubesinden ds 3 marka 2.el bir araç satın aldım. Şu an aracın Haziran sonunda biten garantisini uzatmak için garanti satın alma işlemini trajikomik bir biçimde gerçekleştiremiyorum. Bunun sebebi aracın benden önce ki sahibinin bakım tarihini geciktirmesi! Tamam, araç garanti uzatma prosedüründe böyle bir şart olabilir buraya kadar sorun yok. Peki madem böyle bir durum var bana bu aracı satarken bakım tarihinin geçtiğini ve yaptırmadığım takdir de garanti kapsamı gibi uygulamalardan muaf olacağım bilgisini neden vermediniz? Sattığınız araç 2.el olsa bile Bayraktar adının güvencesini satış yapana kadar mı müşterilerinize sunuyorsunuz? Araçla ilgili tüm ekspertiz bilgisini verirken böyle önemli bir detayı neden sakladınız? Tüketiciye yaşattığınız bu mağduriyetin sonuna kadar takipçisi olup, hakkımı her platform da arayacağım!

Leave Comment