Merhaba

Aşk sonbaharda esen bir rüzgarın yüklendigi, kendisinden ağır yaprak mıdır, ya da gerçekten var mıdır? Aşkı gören birileri var mı dünyada? Sevmek ile sen, aşk ile yokluk ve bu ikisinin arasında ki paralellik. Aşka olan inancım yok gibidir insan aşksızda yaşayabilir. Okyanusa nisan ayında yagan sesiyle haşır neşir bir yagmurdur. Kar tanesinin sıcak tebessümü, güneşin buz gibi sesidir.

Varlıgı ile yoklugu tartışan alışkanlıklar yıgınıdır. Sevgi ile aşkın arasında ki ikişki nedir bilinmez ama Acının atasıdır Aşk. Acıtınca anlarmış insan sevmedigini veya sevilmedigini. Yanında bir sigara bir çakmak ve birde kültablası hepsi senindir ve birden çakmak senin olmayı verir işte o zaman aslında hiç bir şey senin degildir.

İzledigin bir film gibi olmasını istersin en duygusalından. Sonu mutluluktur onların da sonu vardır ve belki film devam etseydi ayrılacaklardı en romantik filmde bile… Rüzgarın kendisinden katlarca agır yapragı sırtlaması seni hiç üzmez veya aslında rüzgar bu durumdan hiç şikayet etmez. Onu taşıyor olmak onu var eder, var olmak için savaşır ve en sonunda hep kaybeder, o yaprak elbet topraga kavuşur ve o toprak tekrar yaprak olur.

Senin bu yazıyı okuşunda ki yorgunlugundadır belki aşk yada saklı gizli öpüşen çiftlerin tam ceplerinde. Ya da onları köşeden gizli gizli izleyen yıkılmış insandadır aşk. Sanırım insan için 70 yıl biraz fazla gibi…

AŞK GERÇEKTEN VAR MIDIR?

Okyanus neylesin yağmuru bağrında
Rüzgar gücü yetercesine yaprakta
Hayatın tüm acımasızlığı insanoğlunda
Aşk gerçekten var mıdır?

Güneşin duyulmayan sesi nerededir,
Karın sıcak tebessümü sende midir?
Sende bir mum yak ve karanlığı onurlandır,
Aşk gerçekten var mıdır?

Tahir Dinç

Sanırım bu okyausu abartıyorlar sadece su – büyümeyen filizime

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 44

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…