Ankara Logo Konusunda Hata Yapıyor

Eyl 17th, 2011 | By | Category: Türkiye

Bir süre önce logo konusunda yeniliğe gitmeye karar veren Ankara’nın Logo konusunda çalışmaları olduğunu duymuştum. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek “Ankara Kedisi” içerisinde olan bir logodan bahsetti. Ankaranın eski logosu “Hitit Uygarlığının” simgesini içerisinde barındırmasından dolayı gerçek bir logoydu. Yeni logo olarak yaptıkları logo ise tam bir vahşet durumda. Yeni logoları kesinlikle güzel değil ve sadece “ANKARA” yazsalar daha güzel olurmuş.

hititlogo

Dünyanın en köklü uygarlıklarından “Hitit Uygarlığının” simgesini logolarında kullanan Ankara’nın neden Logo değişimine gittiğini anlaması çok güç. Tam bir strateji hatasıyla Ankara yeni logosuna geçiş sürecine başladı.

Bu yeni logoyu kimin yaptığını ve kimlerin hangi zihniyetle kabul ettiğini aşırı derecede merak ediyorum. Logo yapımında ki hedef Ankara’ya güzel bir logo yapmak değil “Ankara Kedisini’ tanıtmak olduğu aşikar. Umarım Ankara’da zevk ve ileri görüşlü insanlar Ankara Logosunda ki bu vahşeti durdurabilir. Özellikle Melih Gökçek bu konu da en doğru hamleyi yapması gereken ilk kişi.

Aşağıda güzel Ankara’nın bir o kadar çirkin logosunu görebilirsiniz.

One comment
Leave a comment »

  1. Simply no tool matches the scimlpiity of use that will No Hands SEARCH ENGINE MARKETING has, the sole required advices are your internet-site address, search key phrases and desired point texts along with NHSEO will work everything for yourself.

Leave Comment