30 yıllık kadim dostum Uzm. Dr. Mustafa Dinç hakkında ve hayatının projesi Fast Türkiye çalışması hakkında bir yazı yazayım istedim. Çapa Tıp Fakültesi’nde mezun olduğunda en çok sevinenlerden birisiydim. Sırayla Konya, Van ve Aksaray’da görev aldı.

Gögüs Hastalıkları Uzmanı olarak kendi alanında tanıdığım en iyi doktordur. Hatta kendi alanı dışında da bir yerimde bir hastalık olduğunda ilk tavsiye aldığım doktor Mustafa olmuştur. Kendi içerisinde bir yerde tam anlamıyla İnsan Fizyolojisini yaşadığını söyleyebilirim.

Yanlış hatırlamıyorsam 2015 yılı Mustafa için çok iyi bir yıl değildi. Fakat; hayatının geri kalanını baştan aşağı değiştirecek bir yıldı. Vücut enerjisiyle alakası olan bir sorun yaşamıştı. Kendi sorunu ile ilgili araştırmasında vücut enerjisi alanında her geçen gün uzmanlaştı. Almanya’ya gitti ve Almanların bu konuda ki çalışmalarını inceledi. Hayatını enerji tedavisine adadı ve şu an bu alanda Türkiye’nin önemli doktorlarından birisi oldu.

Kendi hastalığını çözmek için çıktığı bu yeni tıp alanı olan vücut enerjisi alanı kendisine sonsuz bir kapı açmıştı. Olumsuz bir durumdan muhteşem bir doktor doğdu.

Kendi çalışmaları bir kaç farklı yönde ilerliyor. Bu projelerden bir tanesini ise ete kemiğe bürüdü. Şu an çalışmalarına başladığı Fast Türkiye, ülkemizin en büyük problemlerinden ve katillerinden olan Sigara Bırakma çalışması olarak duruyor.

Fast Nedir?

FAST, sigara bağımlılığı tedavisine bütünsel yaklaşım getiren yeni bir yöntemdir. Bu yaklaşımın parçaları, farkındalık oluşturmayla birlikte gerçekleşecek algı değişimleri ve sigara tedavileridir. Hazırladığım bu projenin ismini, bu üç ana unsurun baş harfleri oluşturdu.

Farkındalık oluşturma

Algı Değişimi

Sigara Tedavileri

FAST Türkiye’ye kayıt olup bir görev üstlenebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Aksaray0 CommentsViews: 183

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…