Kendinize özel bir blog veya çalıştığınız kuruma özel bir blog açmak istiyorsanız sizlere 5 özel “Blog Açma” siteleriyle ilgili tavsiyeler içeren bir yazı yazdık. Bu kısımda öncelikle temel unsuru güvenlik sonrasında tarz olarak tuttuk. Elbette blog isimleriniz de burada önem arz eder.  Blogger, WordPress, Blogcu, Yeri.org ve Wix.com sizlere ne gibi avantajlar ve dezavantajlar sunuyor hep beraber inceleyelim.

Ücretli ve Ücretsiz açabileceğiniz blogları Web Dizininden görmek için Dmoz Web Günlükleri, Barındırma sayfasına göz atabilirsiniz.

Blogger – www.blogger.com

blogger-logo

Google tarafından satın alınarak geniş kitleler tarafından kullanılmasını sağlayan ve olabildiğince özgür bir platform. Size veri ile ilgili her hangi bir kısıtlama yaşatmaz ve blogunuz üzerinden bir gelir elde etmenizde mümkündür.

WordPress – www.wordpress.com

wordpress-logo

Dünyanın alt yapı olarak en fazla kullanılan blog alt yapısı WordPress’i kullanarak sizde kendinize göre blog açabilirsiniz. Tek büyük dezavantajı sizden bağımsız olarak bloglar da reklam gösterimi yapmaktalar. Fakat blogunuzun kullanıcı kitlesine ulaşması için gerekli tüm ayarlarda otomatik gelmektedir.

Blogcu – www.blogcu.com

blogcu-logo

Nokta bilişim tarafından Türk kullanıcıların hizmetine sunulan Blogcu kendine özgü alt yapısı sayesinde blog hizmeti sunuyor. Güçlü ve geliştirilebilir bir alt yapıya sahip. Tek büyük dezavantajı sizden bağımsız reklam eklemeleri yapabiliyor ve tasarım alternatifiniz ise o kadar çok değil. Yine de özgün tasarımlar sizi bekliyor.

Yeri.org – www.yeri.org

yeriorg-logo

Türk SEM tarafından sağlanan hizmet ile Türk tatilcilere özel blog sistemi. Oldukça kolay ve WordPress alt yapısına sahip. Geniş kitlelere ulaşmak için Yeri.org Ağı oldukça işlevsel. Otomatik SEO yapılan yeni açılan bloglar. Olabildiğince fazla kitlelere zahmetsiz ulaşabiliyor. Bir çok tema alternatifi de Yeri.org ‘un en büyük avantajlarından.

Ücretsiz blog açma hususunda Yeri.org önemli avantajlara sahip. Bunların başında da web sayfanızın chat.yeri.org gibi güzel bir uzantıya sahip olmasıdır.

Wix – www.wix.com

wix-logo

Klasiğin dışına çıkan Wix.com sadece blog değil size tam anlamıyla web sayfası hizmeti sunuyor diyebiliriz. Fakat özellikler kısıtlı ve bir adım üste çıkmak istediğinizde ücret talep ediyorlar. Fakat ücretsiz sürümü de hiç fena değil. Reklam gösterimi yapmazlar ve kullanımı orta derece diyebiliriz. Tema alternatifiniz ise oldukça fazladır. Genel şablonun dışına çıkmanız ise mümkün değildir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 188

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…