Geçenlerde Türkiye haritasının bir konu için lazım olmasından dolayı harita aramaya başladım. Aradığım içeriği o dmnemlerde bulamamıştım, aynı gün güzelce Türkiye Haritası merkezli bir site yapma kararı aldım. Bir süre sonra tekrar projeyi hatırladığımda domain araştırmasına başladım. Com, Net, Org domainlerinden aradığım domainleri bulamadım fakat alternatif olarak bir kaç tane domainide listeye almıştım. Nic.tr ‘de Gen.TR uzantılı domainleri araştırmaya başladığımda turkiyeharitasi.gen.tr ‘nin boş olduğunu gördüm.

Domain tam aradığım domaindi hemen satın alıp WordPress alt yapısını siteye kurdum. Hedef olarak harita konusunda ve haritanın yan unsurları dökümanlar ve yol kameraları ile alakalı içerikleri ile o konunun en iyi sitesini yapmaktı. Elbette henüz yeni olduğu için içeriği oturmuş değil fakat fazla değil 1 yıl sonra insanlar site üzerinden aradıklarını bulabilirler diye düşünüyorum. Sonuç olarak insanlar yararlandıktan sonra zaten proplem yok.

Wp ‘yi kurduktan sonra hemen içerik eklemeye başladım ilk başta Türkiye Kilometre Cetveli insanların ihtiyaçı olabilir diyerekten ekledim. Bu konudan bir kaç saat öncede İstanbul Yol Kameraları  konusunu eklemiştim. Bu iki konunun sitede hayli ilgi görecegini tahmin ediyorum.

Ders Notları

Öğrenciler için soru cevap şeklinde verilen ödevlere yardımcı döküman kaynaklarıda aktaracagız. Bizzat kendim bu dökümanların içeriklerini hazırlayıp öğrencilerin bilgilenmesi için sitede yayınlayacağım. Bu sayede döküman olarakta ekleyebilecegim hayli içerik çıkmış olacak.

Eglenceyi Unutmadık

Flash ve Java uygulamalar ile harita konulu eglencelik çalışmaları siteye eklemeyei unutmadık. Sitenin yüksek bir ciddiyette olmasını bir kaç eglencelik içerikle kırmayı düşünüyoruz. Şimdilik 3 editör kendi aramızda ne yapabiliriz diye tartışmalar içerisindeyiz.

Türkiye Haritası : www.turkiyeharitasi.gen.tr

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 31

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…