2010 yılında Turkcell’in deli dolu tanıtımlarını yaptığı “Gezenzi” projesi için Turkcell inanılmaz bir tanıtım kampanyası yapmış ve o dönemlerde bana kadar ulaşmıştı. Daha sonrasında sitelerini ziyaret etmiş ve ilgili projenin o haliyle tamamen bitmeye yönelik bir çalışma olduğunu belirtmiştim. Aynı zamanda biraz önce farketti o dönemdeki yazımda Turkcell’e şu an oldukça popüler olan Foursquare projesi yazmışım.

Foursquare ve Gezenci Projeleri

2010 yılında akıllı telefonların bu denli popüler olduğunu söylemek zor. Fakat, Turkcell Gezenzi ile oldukça yaratıcı bir proje ile yer bildirim sistemi kurmuştu. Fakat proje güzelken aynı süreçte projeyi hayata geçirme adımları o kadar kötüydü. Tam olarak burada profesyonel bir takım ile çalışmak devreye girmektedir. Eğer o dönem ilgili proje profesyonel bir kadro elinde olmuş olsaydı, Türkiye’nin en büyük sitelerinden birisi ortaya çıkardı. Aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş olsa günümüz Swarm’ına kadar giderdi.

İlgili yazıyı Tatilpanosu.net adresinde “Turkcell Gezenci” sayfasında 2010 yılında paylaşmışım.  22 – 23 yaşlarında öylesine güzel bir projeyi düşünmüş olmakta oldukça hoş.

Projeyi ilk gördüğümde ilk yorumum.

Gezenzi saf haliyle tamamen yok olmaya muhtaç bir oluşum. Bu oluşumu geliştirmek için herkesin birer üyelik profili oluşmalı ve bu profilde son olarak nerelerde olduğu belirtilmelidir. Elbette bu sadece şehirden ibaret olmalı ve izni olanların sadece Gezenzi’de nerede olduğu yazılmalıdır. Arkadaş veya takipci listesi oluşturulmalı ve bu gezenziler şehir değiştirdiği zaman takipcilerine bilgi ulaşmalıdır.

İşin aslı o dönem bu projenin bu sunum şekliyle tutmayacağını, gerekli kitlelelere ulaşması için gerekli adımları belirtmiş olmayı dilerdim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 48

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…