Geliştirilen projeler ile beraber bu zamana kadar turizm üzerine yazmış olduğum 1000 civarı yazı mevcut. Bu yazılar elbette kamuoyu oluşturma noktasında ciddi bir gücü de beraberinde getirdi. Acentalar noktasında bizler İstanbul’dan birini Kuşadası’nda veya Bodrum’da tatil yaptırmanın ülkede turizm acısından fazla bir faydası olmadığını belirttik. Bu noktada yurtdışından “incoming” yapanların ne denli güzel bir iş yaptıklarını da haklarını vererek her zaman belirttik. Dünya sıralaması turizmde 8 olan Türkiye’nin her yıl daha ileriye gitmesi bu listede hak ettiği yer olan 1. sırayı almasını önemle arzuluyoruz.

Türk iç pazarında da gözümüze çarpan eksikliklerden de devamlı bahsettik. Bu listede birinci sıraya gelirken şu olguyu asla es geçmedik. Türkiye’de bulunan en güzel otellerde yine en uygun fiyata ülke insanımızın tatil yapması önemlidir. Bunun da bizler için milli bir dava niteliği mevcuttur.

Tüm Etkili Sektörlere Etki Ettik

Turizmin etkilediği sektörler özellikle en yakınında ki kardeş sektörlerle alakalı devamlı birşeyler üretme gayretimiz devam etti. Bu çalışmalar sırasında ciddi sıkıntılar çektik fakat eksik olan şeyin düzgün olması için her türlü sıkıntıyla da baş edebildik.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Turizm0 CommentsViews: 15

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…