İlk duyduğumda heyecanlanmış ve TOGG genel müdürü Mehmet Gürcan Karakaş‘a bir mektup yazmıştım. Evrensel projelerde “Sağlıklı” web yatırımları nasıl olur diyerek. Genel iskeleti SEO Küme Stratejisi olsa da sektörel dinamiklere değindim.

Burada hatalara yer vermeden süreci en iyi şekilde yönetmek. 2005 yılları civarı ünlü araba markası BMW web çalışmalarında kritik hatalar yapmış ve sektörümüzü şok edici bir şekilde Google’de banlanmıştı. Burada BMW yönetiminin web proje yöneticisine yapmış olduğu baskı maalesef negatif bir sonuç doğurmuştu.

Web sitesi çalışmaları TOGG için en önemli kısım olmasa da hedef ve hayallere ulaşma konusunda önemli kanallardan birisi. Bu sebeple doğru adımlar atılması çok önemli. İyi bir tahminle Türkiye’de sadece 20 kişinin bu tarz bir projenin web yatırımını doğru düzlemde tutabileceğini düşünüyorum.

Maalesef İlk Adımlar Hatalı

https://www.togg.com.tr/

Olması gereken tr.togg.com idi. Maalesef ilk anında com.tr domain seçerek lokasyon bazlı bir sürece başlamış oldular. Evrensel oyuncu olmak için Togg.com ile yola çıkmak zorunludur. Bedeli ne olursa .com domain sürece dahil edilmelidir.

https://www.togg.com.tr/en/

İngilizce sayfası lokasyon merkezli. Maalesef bu tarz seçenekler hatalıdır. En baştan doğru şekilde başlamak gerekir.

Lütfen web yatırımlarında hatalara devam etmeyiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 71

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…