Ülkemiz oldukça büyük bir ülke. Hem kültürü hem geçmişi bu büyüklüğü destekleyici rakamlara sahip. Bu sebeple bazen bir programda bazen de bir TV yapımında karşılaşmak mümkün. Dün de severek izlediğim bir dizi de karşılaştım. Limitless, Türkçe adıyla Limitsiz filmini izlerken 1. sezon 8. bölümde bir şekilde konu “insan kaçırma” mevzusuna geldi.

Dizi 2015 yılı yapımıydı ve İMDB puanını hakedip etmediğini düşünüyordum. Nitekim güzel konuyu alıp, yavaş bir dizi haline getirmişlerdi. Yine de 8. bölme kadar izledim.

limitless-dizi-konusu

İnsan kaçırma mevzusunu gerçekleştiren “Endonezya” civarında uzak doğuda bir yerlerdi. Avusturya muhabbetinde yerler. Fakat bir anda ortaya bir harita çıktı ve haritada ki ülke “Türkiye (Turkey)” olarak görünüyordu. Koskoca Türkiye haritası insan kaçakcılığı yapılan yer olarak filmde geçmişti bir kere. Tüm filmi izleyenlerin kaçırmasının imkansız olduğu bir şekilde harita ilgili kısımda 2 kere uzun süreçlerde gösterildi. Hem de Endonezya olarak.

Endonezya Haritası

endonezya-haritasi

O an sinirlenmemek gerçekten zordu. Nitekim ufak bir çağresizlik ve Türkiye’nin nasıl br dünyada yaşadığını düşündüm. Neden bu kadar fazla insan Türk düşmanıydı? Bu kadar fazla düşman ile aynı ortamı paylaşmak nice zor bir durumdu.

Cağ-resiz  diziyi izleme sürecine devam ettim. Nitekim “İnsan kaçakcılığı yapılan ülkenin Türkiye” olduğu ibaresi ise unutulması kolay bir ibare değildi. Özellikle ülkeni seviyorsan.

Türkiye Cumhuriyeti Avukatları

Ülkemizin Amerika ve diğer bir çok ülkesinde avukatları olmalıydı. Peki bu avukatlar tam olarak ne iş yapıyorlar? ilgili dizi, tv filmleri ve diğer konularda Türkiye ile ilgili çıkan yanlış bilgilendirmeler üzerine oldukça aşırı maddi değeri olan davalar açılabilirdi. Nitekim açıldığını hiç sanmıyorum. Buradan “Kültür ve Turizm Bakanlığı” çalışanları için de bir iş çıkmış gibi duruyor. Sanırım son bir kaç ayda yaptıkları en önemli iş olabilir.

Kültür Bakanlığı’nı bu konu da bilgilendireceğim ve dava konusunu talep edeceğim. Tüm diğer gelişmeleri de bu konuda takip edeceğim. Bakalım sonuç olarak ne çıkacak. Bu ve benzeri Türkiye aleyhinde karalama kapmanyası yapan kara propaganda filmlerini bir şekilde korkutabilir. Yüksek meblalar, yüksek korkular.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Turizm0 CommentsViews: 94

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…