6 ay önce Google’de aramalardan anlamsız şekilde gerilere düşen Tatilpanosu.net sorunlarını çözdü. Hala yılda ulaştığı kitle 1milyon+ rakamlarında.

Peki Neden Düştü Neden Geldi?

 • Olasılık 1 : AMP Sorunları
  Google News üyesi olan Tatilpanosu için AMP oldukça önemliydi. Tema güncellemesinden sonra AMP versiyonun bazı kritik hatalar oluşmuş ve AMP sistemini değiştirmek zorunda kalmıştık. Bu AMP algoritmasındaki köklü değişimin sorun oluşturabileceğini düşündük.
 • Olasılık 2 : Link Çıkışları
  Tatilpanosu.net üzerinden link çıkışı yapmıştık. Bu durum ihtimali düşük olsa da geçerli bir ihtimal olarak duruyor. Çünkü; düşüş zamanı ile link indexlenme anı çok yakındı. İlgili linki kaldırıp, Türk SEM’e ait linki ekledim ve sorun düzeldi.
 • Olasılık 3 : Google Algoritma Güncellemesi
  İyi bir SEO uzmanı olmak bazen herşeyi bilmeyi gerektirse de bilmek mümkün değil. Sadece sezinleyebiliyoruz. Ara ara Google algoritmasında güncelleme gerçekeştiriyor. 6 ay önceki güncellemede sıralama kaybı yaşarken, günümüz güncellemesinde mevcut konumuna geri getirdi. Tatilpanosu.net üzerinde bir SEO çalışması yapılmadı ama bir ihtimal olarakta bu duruyor.
 • Olasılık 4 : Güncellik Kaybı
  Elbette biz Tatilpanosu’na en çok okunan Tatil Rehberi diyoruz ama içerikler çok eski ve maalesef 10 yıl önce bir çok dil hatası ile yazılmış içerik mevcut. Günümüzde daha sık içerik eklenmesini istiyor olabilir Google. 6 ay içerisinde çokta güncellik bir durum yaşamadık ama algoritma da güncellikle ilgili bir güncelleme olmuş olabilir.

Tatilpanosu.net Ne Olacak?

Vakti yok ve maalesef bir milyon plus kişi eski yazıları okumaya devam edecek. Derken;

Google üzerinden üyelik sistemini aktif ettik ve turizm yazarlarına kariyer imkanı sağladık. Artık herkes Tatil Panosu üzerinden üye olup, içerik ekleyebilecek. Kendini turizm alanında uzman olan herkes bir onaya kalmadan makalelerini tatilciler ile paylaşabilir. Tatil Panosu artık bir kullanıcı portalı oldu.

Tatil Rehberi aramasında 1. sıra
Tatil aramasında 34. sıra konumunu koruyor.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
gezi rehberi
gezi rehberi
8 ay önce

güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

serden
serden
8 ay önce

tatil panosu takip ettiğim bir site düzeltmiş olmanız sevindim,, başarılar.

Paylaşın

By Categories: Turizm, Web Dünyası2 CommentsViews: 124

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…