Turizm üzerine açılan seyahat bloglarının ne denli sevildiği belli. Çünkü; tatile çıkmadan önce insanların uzun bir araştırma sürecine girdiklerini biliyoruz. Tam olarak seyahat blogları da burada araştırma yapanlar için ciddi bir kaynak sunuyor. Bunu kadrosuyla çok iyi analiz eden “Otelkolik AilesiTürkçe en iyi sehayat blogunu açmaya karar verdiler.

Kendi alanında güçlü kalemleri derlemeye çalışan “Otelkolik Blog” tasarım olarakta klasik sehayat blogları dışarısına çıkıyor.

otelkolikOtelkolik.com ‘da Blog Tarzı Nasıl Olacak?

Klasik “Tatil Blog” mantığından çıkmış olacak. Yani; sadece yazı ile yönlendiren bir yer değil aynı zamanda planlayan bir yer olacak. Bilgiyi verecek ülke ülke, şehir şehir hatta köy köy burada gidip gezilecek yerler yer alacak. Elbette bu tarz başlıklar kaleme alınırken üslup “gezgin diliyle” yazılacaklar.

Otelkolik için kaleme alınacak bu başlıkları belirlemekte elbette çok farklı bir çalışma ürünü. Belli bir stratejiyle gerçekleşmesi gerekiyor. Her hafta bir şehir merkeze alınmalı ve o alanda merak edilen her türlü konu Otelkolik Blog‘ta okuyuculara sunulmalıdır. Bu alanda büyük acentaların hemen hemen hepsi bir blog çalışması sunuyor. Kimisi bu alanda çok başarılı kimisi üstün körü bir çalışma sunmuşlar.

Elbette yazarlarından biriside benim. Otelkolik Tahir sayfasından son yazmış olduğum içeriklere ulaşılabiliyor. Mümkün olduğunca önemli konulara değinmeye çalıştım. Fakat yol çok uzun ve sonu yok. Zaten bu bilinçle yola çıkmalı ve her daim en fazlasına yol alınmalıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Turizm0 CommentsViews: 30

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…