Türkiye’nin en eski web sayfalarından Netbul.com ‘a nedense bugün giresim geldi. Adresine tıkladığım anda kapalı olduğunu görmek beni fazlasıyla şaşırttı. Ne oluyor derken Google’de kısa bir araştırma yapınca durumu anlamam uzun sürmedi. Netbul bildiğiniz gibi Uzan Grubuna ait web sayfasıydı. Uzanların mallarına devlet el koyunca tabi Netbul.com ‘da 18 kişilik kadrosu ile TMSF’ye geçmiş oldu. Telsim kadrosu içerisinde yer alan Netbul, Vodafone’ye satılması ile birlikte Netbul.com ‘da Vodafone’nin oldu.

18 kişilik kadrosunu devam ettirmeyen Vodafone.com “İki nokta arasındaki en kısa mesafeyi” sonlandırdı ve acımadan kapattı. Günde 300.000 kişinin ziyaret ettiği sayfa, yüzbinlerce değerli makalenin bulunduğu sayfada kendisini yokluğa gömmüş oldu. Hatta durumun daha dramatik yanı ise bu sadece kendini düşünen Vodafone ise yüzbinlerce mail kullanıcısınıda mağdur etmiş oldu. Mail hesabı olanlarında mailleri böylece çöpe gitti.

Bu durumda şimdi biz Özelleştirmeye mi kızalım? Yoksa, Vodafone’ye mi kızalım? Hangisine kızarsak kızalım yapılan yapıldı yüzbinlerce insan acımadan mağdır edildi. Bu yüzden Vodafone’ye çok kızdım, hemde çok.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 54

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…