Aksaray’da onlarca yıl faaliyet gösteren Mercedes Benz firması hakkında kısa bir makale yazayım istedim. Uzun zamandır Aksaray’da “kamyonet, Kamyon, vb” ürünleri gelişitirip, üretmekteler. Bu üretimleri anladığım kadarıyla olabildiğince kaliteli bir durumda. Fakat burada bahsetmek istedim, Mercedes Benz’in kendi topraklarında yaptığı yatırımın neden hiç olmadığı. Aksaray’da üretim yapmasına rağmen kamuya “küçük bir civi” kadar bile hizmeti olmadı. Fabrikalarında çalışan 2.000 civarında işçi olduğunu tahmin ediyorum. Bu işçilerinin istihdam edilmesi haricinde başka bir ekstra katkısından bahsetmek zordur.

mercedesbenz

İngiltere, İtalya ve Rusya gibi ülkelerin maçlarını izlerken forma reklamı veya diğer türlü reklam çalışmalarını görmek mümkün. Fakat olay Türkiye özellikle Aksaray’a geldiğinde sıfır katkıdan bahsedilebilir. Sembolik olarak 1 (bir) TL dahi Aksaray içim kamuya hizmet bir şeyler yaptıklarını sanmıyorum.

Mercedes Benz Aksaray Fabrikası hakkında iletişim, adres ve diğer bilgileri için yan taraftaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Aksarayspor için ise durum tamamen vahim. Aksaray’ın en gelişmiş sanayisi, kendi oluşumuna sahip topraklara ait resmi takımına katkısı hiç yok. Durumun bu kadar kötü olması ne de vahim.

Keşke Mercedes Benz’in yönetim kadrosunda biraz daha bilinçli ve kendi evini düzelten, yatırım yapan insanlar olsaydı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Aksaray, Genel0 CommentsViews: 36

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…