SEO yapıldığı iş gereği zor ve sıkıntılı bir çalışma sürecidir. Tüm girdilerin disiplin içerisinde hesaplanması ile oluşan süreç, yanlış hamleleri kabul edici bir üslüpta olduğu söylenemez. Bu sebeple profesyonel SEO uzmanı ile çalışmak isteyen kurumlar genelde Kurumsal SEO çalışması yapan firmaları tercih ettikleri gözlenmektedir. Bireysel anlamda çalışma yapan bir çok SEO uzmanı vardır. Fakat bireysel çalışmalar biraz öncede belirttiğimiz gibi ciddi sıkıntılar doğurmakta ve kurumları sıkıntıya sokmaktadır. Bu sebepten SEO çalışması yaptırmayı düşünen firmlara “Kurumsal Çalışan SEO Firması” ile çalışma yapmalarıdır.

Kısaca SEO Çalışması Nedir?

Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılması ile oluşturulan, arama motorları üzerinde sitenizin ön sıralarda gelmesi ve web sayfanız üzerinden daha çok müşteriye kavuşmanızı sağlayan çalışmaların tümünü verilen kelimedir. İlk başlarda o işi yapan kişiye “SEO” denmekteydi. Fakat günümüzde işin kendisine söylenmeye başladı. Yapana ise “SEO Danışmanı veya SEO Uzmanı” olarak kullanılmaktadır.

kurumsaliz-artik

SEO Danışmanında Olması Gereken Özellikler

  • İstatistik yeteneği
  • Analiz yeteneği
  • Yordama yeteneği
  • Sabır
  • İnsan sevgisi
  • İş çalışkanlığı

SEO Atılması Gereken Bir Ticari Hamle midir?

Bir web sayfanız var ve web sayfanız üzerinden 100 günlük ziyaretçi akışı sağlıyorsunuz. 100 ziyaretçi nüfuslu siteniz için 1000 TL gibi bir mebla harcamış olabilirsiniz. SEO çalışması yaptırmış olsanız site ziyaretçisini 4 katına çıkmış olsa bu otomatikman 4 web sayfası gücüne erişmiş olacağınız anlamına gelir. Hem web alanında 4 kat fazla yarar sağlamış olmaktasınız hem de ona göre müşteri kazancı. Yani 4000 TL aslında web sayfası gideri olan bir olayda siz SEO danışmanına daha az ödeyerek bir de oradan kazanç sağlıyorsunuz. İşin kısa özü, her şekilde ciddi bir kurumsanız SEO danışmanı ile çalışmanız faydalıdır. Eğer kurumunuz bu çalışmalar için bir bütçe ayırabiliyorsa.

Maxim SEM Bu Konu da Başarılı mı?

Elbette başarılıdır. Sonuç olarak güçlü bir alt yapı ile oluşturulmuş ve Türkiye’nin ilk SEO çalışması yapan kişilerince kurulmuştur. Ciddi derecede ağır bir kurumsallık içerisinde çalışmaktalar. Çalışmalarında tüm SEO süreçleri belli ve süprizlere yer yok. Kendimde işin içinde olduğum için rahatlıkla tavsiye edici bir durumdayım. Türk SEM Tahir Dinç sayfasından benle alakalı kısıma bakabilirsiniz. Aynı zamanda Melih Dinar ile de beraber ortak hareket edilen bir çalışmadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 47

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…