Çekilen kredi masraflarının iadesi için neler yapılmalıdır?

Bankalara olan bağımlılığımızın gittikçe artmasına rağmen, bankalar işi iyice çığırından çıkarmış durumdalardır. Çünkü çeşitli kesintiler ve beklentiler içine girmiş haldelerdir. Müşterilerden –hangi isim altında çekilirse çekilsin– kestikleri ya da eksik ödeme yaptıkları apaçık ortada olan bir durumdur. İsmini değiştirerek “dosya masrafı”, “dosya ücreti”, “kredi masrafı” gibi söylemlerle kafa karıştıran ve insanları kandıran bu bankalara karşı yaklaşık 12 milyon hakkını arayan kredi kullanıcısı bu işin takipçisi olmaktadır.

Çeşitli haber kanallarında Yargıtay’ın verdiği karar örnek gösterilerek birtakım bankalar müşterilerine paralarını geri verirken, bazıları ise “dava açın” ya da “şikâyet edin” diyerek tüketicileri başından savmaktadırlar. Yargıtay kararı çok açık ve net iken; yerel mahkemelere başvuran bu kadar kişinin lehine karar varken bile bankalar kurnazlık yapıp kredi masraf iadesi işlemini yapmaktan kaçmaktadırlar. Yargıtay’ın verdiği karar ile 10 yıla dönük çektiğiniz her kredi için ve yapılandırmalarda dâhil ödediğiniz her işlem için ya da kesilen ücretleri sonuna kadar almanızı önermektedirler. Dosya masrafı iadesi yapmayan ya da yapmak istemeyen bankalar müşterilerinden belli bir ücret karşılığında istedikleri belgeleri vereceklerini söyleyerek yine insanlardan para koparma yoluna gitmektedirler. Bu işlem için hakkınızı aramanızda size yardım edecek firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Dosya masrafınızı bankalardan geri alın

          Bankalar müşterilerinin kullandıkları türlü kredi çeşitlerinden miktara göre birtakım kesintiler yapmakta ve müşterilere eksik para vermektedirler. Gerçekte hukuk dışı olan bu kesintiye artık bir son verme zamanının geldiğini belirten Tüketici Derneği Federasyonu Başkanı’nın yaptığı açıklamada, kesintileri geri almak için kanuni haklarınızı kullandığınız takdirde geri alacağınızı söyledi. Bireysel başvuru ile oturduğunuz il ve ilçedeki tüketici haklarına başvurmanız halinde alacağınızı bilmenizde yarar var. Hangi adımları izleyeceğinizi bilmeyen kişilerdenseniz ve “Buna ayıracak vaktim yok.” diyorsanız sizlere bu konuda ihtiyacınız olan yardımı firmamız 24 saat kesintisiz bir hizmet ile sunmaktadır. Pek çok çeşitli haberler gündemde olsa da, bankalar böyle bir kanun, yasa dese de sakın inanmayın ve aldırış etmeyin. Hemen banka yetkililerine veya genel müdürlüğe iadeli taahhütlü başvurunuzu yapın. Bankanın sizlere kredi verirken imza attırdığı sözleşmenin geçersiz olduğunu tüketici kanunları 6. Maddesinde açıkça yazmaktadır. “Koşullu attırılan imzadan hiç kimse sorumlu tutulamaz.” diye bir açıklama yer almaktadır. Bu kanun gereği dosya masrafı ve banka kredisi aidat iadesi işlemlerinizi yaparak bankalardan almanız gereken ve hakkınız olan paralarınızı geri alabilirsiniz.

Bu Konu Kaynağı : Kredivekartmasrafi.com (http://www.kredivekartmasrafi.com/)

Sizde kredi kartınız ile ilgili bir şikayette bulunmak istiyorsanız aşağıdaki kısmı kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 19

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…