Seçimlerden kısa süre sonra yazdıgım bir yazıyı geçenlerde taslakları kontrol ederken buldum. Sizlerle paylaşayım istedim. O dönemlerde Baba filmini sanırım yeni izlemişim ve Baba filmi etkisindeyim hala yazıdan baya belli oluyor. 1 yıl önceki ben için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Yazı Başlıyor….

Uzun süredir kişisel sayfamda birşeyler yazamadım, umarım takip eden arkadaşlar bana bu konuda kızmazlar. Son zamanlarda bazı teknik nedenlerden dolayı kişisel sitem kapalı kaldı ve bu yazıyı okuyan ender kişilerden birisin. Son yazıyı yazmamdan sonra Türkiye yeni başkanını secti ve beni hayli şaşırttı aldığı oy sayısı gercekten cok yukarılarda. Bunun nedenlerinin başında halktan kopuk yaşayan ve öglen kalkan sol partilerin halkın duygu ve düşüncelerini hala anlamadıklarını göstermeleri ve halkın karşısına bir proje ile cıkamamaları. Siyasi mevzuları cok fazla sevmedigimden bu kadar deginmek yeterli olacagı kanısındayım.

Bazı arkadaşların film senaryosu çalışmamı bekledigini biliyorum ama öyle bir yerde kaldım ki adım atmam cok zor ve sadece beklemeliyim. Dogru zaman geldiginde devamını getirip gercek ve kaliteli bir senaryo yazmalıyım. Yaz geldi havalar ısındı insanlar denizlerde yüzüyorlar kimileri Televizyondan denizde yüzen insanlara bakıyorlar ve bir yaz küresel ısınma sesiyle bitmeye başlıyor. Bundan 50 yıl sonra dünyada ne olur bilinmez ama küresel ısınma sanırım bizi hayli yakacaga ve üşütecege benziyor.

Film izlemek benim en büyük hobilerimden bir tanesidir, arşivimde gercekten kalitelidir. Uzun süredir izlemeye niyetlenip başlıyamadıgım Baba filmini gecenlerde başladım ve dün gece bitirdim. Filmde hiç heyecanlanmadım ve cokta birşeyleri merak ettigimi söyleyemem ama şundan cok eminim hiç gülmedim. Dizi havasında gecen filmde mükemmel oyunculuk beni filmden bir saniye bile koparmadı gercek bir hayatı izler gibi izledim ve aldığım haz cok yüksekti. Bazı keskin felsefeleride filmin içerisinde yakalayabildim ve komik olmayan bir kaç espiri hoştu ve işte bunu cok sevdim.

—————————————————

Farklı birşeylerden bahsetmek istiyorum belki de aynı şeylerden ama bir yaram varken mutlu oldugum şeyleri bahsedemem. Yaramın ne oldugunu bilememde farklı bir mesele olarak duruyor karşımda. İnsan gülebilir, eğlenebilir, birşeylere sevinebilir ama bunların hiç biri mutluluk degildir. Mutlu olmak farklı birşeydir ve insanlık hep mutlulugu aramıştır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 26

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…