Şiirler, şarkılar yazdım demet demet gönül bahçemde çiçekler topladım, öyle böyle geldik 25 yaşımıza. Bitmeyecek sandığım 20 yaşın, spikerin dün söylediği “2000’e 3 kala böyle haberlere rastlıyoruz” sözü ve hala o kamyonun arkasından gelmeyen top ve hala bilinmezliklerleyim.

Okula başlamadan önce deneme yanılma yöntemi ile dünyayı keşfe çıkmıştım. O zamanlardan bu zamana duygu kaşifliğim hala devam eder. Eski eski çok eski zamanlarda dünyada ki herşeyin benim için var olduğunu benim olmadığım yerde hayatın olmadığını düşünmelikliydim. Çoçuk aklı işte neden benim görmedigim yerde hayat devam etsin ki. Yüzlerce karınca ve değişik böcek çeşitleri maalesef araştırmalarımın kurbanı olmuştu.

tahirim

Sinem Duygu Yüklü

Dünya’da yanlız olmadığımı anlamam uzun sürmedi. Uzun zamanlar önce beni küçük şeyler üzebilirdi. Kaybettigim bir oyuncak, veya onun gibi şeyler işte. Şimdi üzülmelerim değişti sanki çok büyük şeylere çok az üzülüyorum. Aynı şekilde önemli gelişmelerede ancak basit bir tebessüm ile geçiştiriyorum.

Kaderimi söbeledim

Şimdi kaderimi söbelemiş olmanın vermiş olduğu bir rahatlığı yaşıyorum. Kaderimi tanıyorum.  Şimdi tamamen biliyorum belli miktar üzgünüm, ama gerçekten çok çeşit insan var. Şu cihanda gerçekten o kadar çok farklı yapıda insan tanıdım ki… Kendimi anormal sanırken o kadar büyük anormaller ile tanıştım ki, çal be Ferdi…

Sıkıldım bu işlerden hani tekrar iş kolik bir adam olayım diorum içimde hırs eksikliğini görüyorum. Tekrar hırslandığımda başarınında gelmesi gerekir o zamana kadar sadece bekleyeceğim ufak ufak adımlarla hedefime doğru yaklaşacağım.

Birşeyleri açıkca söylemek gerekirse sanırım mutsuzum nedeni ise duygusal hayatımın yolunda gidiyor olmaması. Bu süreç sonuçunu çok güzel göremediğimi de belirtmek istiyorum. Cümlenin ucu açık sonu kapalıdır.

Tahir Dinç olmasını seviyorum

Yinede Tahir Dinç olmasını seviyorum. O kadar çok sevinesi nedenim var ki… Bu yüzden birşeyler beni bugün üzsede sanırım çok fazla sürmez. Fena mı oldu hayır olmadı ayrı bir hayat tecrübesi, ne diyelim, hiç.

Belirsiz bir yazıyla belli meseleleri dile getirdim. Bu yola çıkarken hiç birşeyin kolay olmayacağını biliyorum. Kolay olmadı ama öğrendiğim şeyleri önemli bir yerde saklayacağım.

Yeni öğrendiklerim ve geçmiş zamanda öğrendiklerimi derledikten sonra yeni bileşke düşünce yapısıyla kendimi yeni bir yol haritası kuşkusuz cizecegim. Bu sayede ülkem ve kendim adına projelerde yeri daha sağlam basan birisi olarak birşeyler başarmam daha doğru olur.

Köşe yazarlığı konusunda tecrübelerimi artırmayı hedefliyorum. Kendime belirlediğim uzmanlık alanlarında yaşanmış deneyimlerle yazılan kitapları okuyup bilgisel anlamda ki eksikliği gidermem gerekir. Biliyorsunuz kendimi ilk başta bir Turizmci olarak görüyorum. Bu anlamda bilmediğim çok şeyin varlığınında farkındayım. Bu konuda ki çalışmalarım, geliştirmelerimi artırmam lazım. Gelecek sene karşımda hoş bir boş vakitler olacak. Bu vakitleri en iyi şekilde değerlendirerek KPSS çalışmaları ve eski çalışmalarımıda sadece devam ettirmeliyim.

KPSS kazanıp her hangi bir yerde öğretmenlik yaparken bu tarz ulusal çalışmalar içerisine girmem daha kolay olacaktır.

Konumuza dönelim yazıyı sonlandıralım.

Bundan yıllar sonra bu yazıyı okurken düşünecegim şey “sen doğru olanı yaptın” anlam bütünlüğüdür. Bu güzeldi. Bundan yaklaşık 5 gün önce içerimde nedense bi üzüntü vardı. Düşünüyordum hayatımda ki o kadar çok şey yolundaydı ki üzülmek için hiç bir nedenim yoktu. Kendi kendime demekki bazen insanlar nedensizce üzülebiliyor. Sonra tahminlediğim şeyleri gördüm, kelimelerle konuştum ve o yıllanmış doğrulara şahit oldum. Biliyorum yanlızlık güzel.

Mutlumuyum?

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Turizm0 CommentsViews: 24

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…