SEO çalışmalarında kendi geliştirdiğim metodoloji hakkında daha açıklayıcı olmaya karar verdim. Bu geliştirdiğim metodolojiyi Türk SEM SEO Kursuna katılacak herkese öğretmek istiyorum. Çünkü; farklı dillerde yapılacak SEO çalışmalarının doğru başlaması ve süreci doğru yürütmesi oldukça önemli. Hali hazırda sektörde SEO oldukça fazla yanlış yorumlanıyor ve aceleci davranılıyor.

Aksaray Üniversitesi Konferansı ve TEDx Durumu

Yakın zamanda Aksaray Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri ile SEO‘yu konuşacağız. Konferansın işleyiş şeklinin TEDx temellerinde olması için TEDx’de görevli arkadaş bir ufak selam çaktım. Umarım kabul edilir ve konferans TEDx resmi etkinlik listesinde yer alır.

Güçlü SEO Metodolojisi Nedir?

Güçlü SEO metedolojisi, SEO çalışmalarının istatistik bilimleri temelinde akademik olarak ele alındığı ve Off-Page SEO bağlantı stratejisinin link + ziyaretçi birlikteliği prensibine dayalı ve her içeriğin değerli olduğu prensibine dayanan bir SEO stratejisidir. İlgili strateji öncelik olarak en iyi site, sayfa ve yüksek sitede bulunma mantığını da içerisinde barındırır.

Bu zamana kadar SEO çalışmalarım hep turizm sektörü çerçevesinde döndü. Kendi ağım ve bilgi / deneyimim turizm üzerine oldukça işlevseldi. Turizmle alakalı TUYED (Turizm Yazarları Derneği) üyeliğ başta olmak üzere neredeyse tüm değerli turizm site yöneticileri ile dostluklarım vardı. Ben kendimi bu sektörel noktada geliştirdim.

Terzi Kendi Söküğünü Dikmeli

Türk SEM web sitesi üzerinde bir süredir eksik kaldığımızın farkındaydık. Sıra bir türlü Turksem.com ‘a gelmemişti. Sonra geldi. Türk SEM, Google Partner üyesidir. Yakın zamanda da dünyanın en prestijli SEO ağı DesignRush sistemine dahil olacak. Kendileri ile bir süredir görüşmelerimiz devam ediyor. Yine aynı şekilde Türkiye’de ilk WPVip Partner üyesi olmak içinde Türk SEM görüşmeler sürdürüyor.

Güçlü SEO metodolojisinde Turksem.com şimdi oldukça güçlü ve arka planda yeni bir çalışma olmadan içerik eklediğimizde sıralama aldığını görüyoruz. Mesela “Teknik SEO” içeriği eklenir eklenmez 14. sıradan hemen yayına girdi. İlk denek kullanıcıları içerikten istifade ettikçe sıralaması da otomatikman yükselecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Google, Web Dünyası0 CommentsViews: 125

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…