Temmuzun ilk haftasında Tatilpanosu.com‘un başına gelen Doorway Pages Lanetiyle beraber temmuz ayını bitiriyoruz. Bu zamana kadar biriktirdiği tabanında ise ciddi bir azalma mevcut. Günlük durumları 1500 civarındayken birden 300 tekillere düştü. Bu keskin düşüş her kademede Tatilpanosu projesini ciddi bir tahribata uğrattı. En başta Google’nin ne yapmaya çalıştığını analiz etmekle tam 1 ayımı geçirdim. Panda isimli gelişmiş bir yapay zeka yazarak sistemlerini full otomatik yapıya büründürme gayretindeler.

Panda Düşünmeyi Öğrenirse
Tatil Panosu Filtreye Girer

Google çalışanlarının hevesle anlattığı Panda sistemiyle beraber Google, tüm siteler dikkatli olsun die bir ültimatom gönderdi. Eski dönemlerde kaliteli içeriği olan siteler ciddi bir hata yapmadığı sürece Google aramalarında filtreye benzer şeylerle cezalandırılmazlardı. Fakat Panda durumu tamamen farklılaştırdı, kaliteli bir içeriğiniz varsa ve bu içeriğiniz içerisinde kalitesiz bir kaç sayfa varsa siz bir Panda adayısınızdır. Devreye girmesiyle dünyada binlerce siteye çeşitli filtreler veren Panda, tüm dünyaya kaliteli içerik, insan dostu içerik olması gerektiğini belirtti.

Panda şu an anaokuluna yeni başlamış haşarı bir çocuk. Kafasına göre teoremler üretip, siteleri cezalandırabiliyor. Panda devreye girmesiyle beraber dünya İnternetinde spamcı siteler arasında da ciddi bir azalma oldu. Spama kadar güçlü bir yapıda olsada genellemelerinden ötürü ciddi anlamda kaliteli siteleride filtreye aldı.

Tatil Panosu Filtresi
Panda’ya Sert Bir Yumruk

Panda

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 29

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…