Sabah Tur ve Tatil Panosu oluşumları için çok sık zaman bulamıyorum. Realite anlamında bugünlerde bir çok sevdiğim uğraşlarla da aram iyi sayılmaz. Farklı birinin hayatını yaşar gibi hissediyorum kendimi… Zamanla alakalı yaşanılan sıkıntılara bir çözüm bulacağım. Bugün en azından bu aralar bazı şeyleri değiştireceğim. En azından şu “gazetecilik” duygusundan çıkarak yazma ihtiyacımı azaltmakla başlayabilirim. Bazen yazması ne kadar imkansızsa bazende yazmamak o kadar zor oluyor. Bir şeyler yazmak son dönemlerde bu kadar güzel olmamıştı.

Bu süreçte “öykü, öykü içi şiir” üzerine yazdığım küçük çaplı kitap çalışmamda baya bir yol aldı. Bir karaktere isim vermekte zorlandığım süreçte takılıp kalıp ara vermiş ve geçen zaman içerisinde bir kaç gün önce “Karmelya” isminde kanaat getirmiştim. Bugünlerde bu kitap çalışması için bile çok fazla bir şey yapamıyorum. Sadece konu için bazı küçük iç kurgular düşündüm, sadece o kadar.

gecerihtim

Karmelya Kimdir?

Yaşamayı ve mutlu olmayı seven Karmelya, hayatın karşısına çıkarttığı olumsuzluklarda kendi başına karar verme ve çözme yeteneğine sahiptir.  Basit insancıl duygulardan kendini soyutlayıp hayatını bazı duygu ve düşüncelerin yönetmesini de engellemiştir. Sonucu biliyorum oraya gidelim vasfına sahiptir ve gülmeyi çok sever. Her şeyin daha iyisinin olabileceğini bilir ve kesinlikle kendisi de en iyisi değildir. Genelde sadece yaşamak ona çok yakışmaktadır.

Güzelliği ile bir dağı yok edebilir ve bunu da hayatında ki herkes bilmektedir. (Telgrafın tellerine kuşlar mı konar) Hata yapar ve en büyük korkusu da hata yapmaktır. Bunun nedeni hata yapmasını kendisine yakıştıramamasından kaynaklandığını düşünmesi neden oluşturmaktadır. Ona hata yapmakta aslında en az yaşaması kadar yakışmaktadır.

Garip Bir Gecenin Rıhtımında

Garip bir gecenin rıhtımında,
Bıraktım kendimi rüzgara,
Sonbaharın soğuk kollarında,
Bir süre bırak beni bana.

Elvedaya merhaba,
Sonbaharda son durağa,
Gecenin en karanlığında,
Bir süre bırak beni bana.

Artık yoksun rıhtımda, yanımda.
El-vedalar var her yanımda,
Lütfen artık git hayatına,
Bir süre bırak beni bana.
Karmelya…

Tahir Dinç
04.01.2012
Marka grup 
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 47

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…