Son dönemlerde forumlar arasında popülerite elde eden “link veya resim gizleme” olayları kullanıcı bazlı olarak aşırı derecede rahatsız edici seviyede oldu. Bu link ve resim gizleyen sitelerin neden hala arama motorlarında gözüktüğünüde anlamak çok zor. Bir araştırma yapıyorsunuz ve bir siteye giriyorsunuz gördüğünüz tek şey “Üye ol” ve “Üye ol” linklerinden başka hiç birşey değil. Yaklaşık 4-5 yıldır forumlar konusunda ODP’de düzenleme yapmaktayım. Bir çok, çok değerli forumuda dizine kazandırdım. Günümüzde inceleme yaparkende gündemi yakından takip etmeyede çalışıyorum.

ODP’nin genel kriterlerinin yanı sıra forumlar kategorisine özgü bazı kriteleride göz önünde bulundurarak incelemelerini sürdürüyorum. Linkleri gizleyen web tasarımcı forum sahibi arkadaşlara ODP’de listelenme şanslarının çok az olduğunu söylemek isterim.

Bu link ve resim gizleme durumları hem yazıyı kalitesizleştiriyor hemde kullanıcıları birşeye zorlamak olarak algılanabilir. Yararlı bir içerik sunsalar bile zorla üye yapmalarından dolayı bir antipati ile karşıladığımı söylemem gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 54

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…