YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Ethereum, öncü coin olan Bitcoin’in hata ve eksiklerini tam anlamıyla analiz edip çok daha stabil temellere sahip bir algoritmaya sahip. 2021‘in ilk ayları itibariyle kurumsal firmalar yatırım aracı olarak Ethereum’a geçiş yapmaya başladı. 2021 yılı içerisinde soğuk cüzdanlara geçen toplam stokum %17‘lik kısmı ise Ethereum’um ciddi yükseliş ön görüsü doğuruyor.

15.04.2021 tarihinde Bitcoin yaklaşık %2 değer kaybettiği gün Ethereum %3 yükseldi. Bir çok coinin kayıplar yaşadığı tarihte Ethereum’um bu çılgın yükselişini hiç bir şey durduramıyor. Nitekim daha Temmuz ayına gelmedik bile. Ethereum için asıl çılgın koşuyu temmuz ayı sonrası için bekliyorduk. Çünkü; Temmuz ayı itibariyle madencilik önemli ölcüde düşecek ve madenciler tarafından kazım yapılan Ethereum piyasaya girmeyecek ve satılmayacak anlamı taşıyor. Şu an toplam arzı 115 milyon olan Ethereum için madencilik sonrası için asıl çılgın koşusunu gerçekleştirecek.

Kurumsal Firmaların Yönü Ethereum

115 milyonluk Ethereum’u toplama çalışması yapan bir çok kurumsal firma var. Bunlar topladıkları Ethereum’u piyasadan çekerek tam olarak yatırım amaçlı soğuk cüzdanlarda tutuyor. Ethereum 2.0 geçişi ile beraber Ethereum toplama çalışması daha fazla artacak gibi duruyor. Bireysel yatırımcı ise hızlı bir şekilde Temmuz ayına kadar toplayabildiği kadar Ethereum toplama niyeti içerisinde. Temmuz itibariyle Ethereum’u altcoin olarak bahsetmek zor olacak. Nitekim artık madencilik sonrası Bitcoin ile beraber Anacoin olacaktır.

Ethereum’un İstanbul ve Berlin güncellemeleri Ethereum değerlemesine daimi bir olumlu katkı sağladı. Herkesin merakla beklediği Londra güncellemesi ise Ethereum için kaçırılmaz bir fırsat doğuruyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, İstanbul0 CommentsViews: 74

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…