Güzel yazılar hepsini istisnasız okudum, soruna gelincede sorunun cevabını verecek bilgiye sahip degil. Ama elbette her düşünce-i ruhta bazı cözüm yolları gizlidir. Kişisel blogumda uzun süredir bu konu hakkında bazı yazılar yazmaya niyetlenip fırsat bulamamıştım. Şu unutulmamalıdır ki ülke, millet, devlet, hal gibi kavramlar bizim dogamıza göre şekillenmelidir bu şekilde başarı gelir.  Arabistanda yaşıyan bir insanı alıp kuzey kutbuna götürsek bir süre sonra kulakları düşer dayanamaz ve yok olur.  Aslında beden gibi ruhta gecmişten gelen ve dogasında olan şeyleri yapar atalarımızın neleri iyi yaptıgını bilirsek onları iyi yapabiliriz ve atalarımızın zayıf oldugu noktalar nelerse onlara agırlık vermemiz gerektigini biliriz. Gelecek aslında geçmişin aynısıdır, Mustafa Kemal’in de bahsettigi gibi ” Tarih tekerrürden ibarettir.” tarihimizi degiştirmeden oynamadan insanlara aktarmalı ve ona göre görevler bicilmelidir.

 

Amerika’da teknoloji yok evet Amerika birleşik Devletlerinde teknoloji yok. Işınlama yapabiliyorlar mı? İnsan gibi düşünen bir makine var mı? vs vs şu ana kadar yaptıkları tüm teknolojiler biraz çalışma ile yapılabilir veya daha iyisi ve güçlüsü bulunabilir. Almanya 2. dünya savaşından cıktıktan sonra tamamen sanayisi, evleri, sosyal yaşantıları bitmişti fakat; dışarda birşeyi gördükleri anda aynısını yapmaya çalıştılar. Fakat bizim Türkler dışardan gördügümüz şeyi “- bune ya nasıl yapmış adamlar bu bir mucize” gibi söylemlerde bulunduk bazı düşünce-i ruhlar ise bunu ” günah ” olarak algılattı. Ama görüldüki ve bilinen ortadaki ilk yapılası şey 100 ziraat mühendisini ayarlayıp görevlendirip israil deki torum üretimi ıslahı gibi konularda bilgilendirip aynısından daha iyisini ve güvenir olanını ülkemizde yapılmasını saglam olur. Tarımda bir rahatlık saglanmazsa asla başka alanlarda ferah ortamı yartılamaz.  

– Aç insan düşünemez.

Tarımda yapılan yenilik çalışmalarından sonra teknolojinin en tabanından kitlesel olarak uzmanlar yetiştirilir, Ülkemizde yetiştirme yurdunda kalanan onbinlerce genc var Osmanlı Devletinde ki devşir sisteminin bir degişik tarzı olan bir sistem ile bu öğrenciler ülkeleri için birer dinamo haline gelebilir. Aslında devlet normal bir cocuktan cok o öğrenciye önem vermeli maliyetinin önemi yok zaten bir ekmekten fazlası yok. O yetiştirilen öğrenci devletin en önemli makamlarında rahatca görev verilebilir. Anaokulundan başlayıp asker gibi yetiştirilirse 15 yıl sonra küheylan olurlar ne anne ne baba nede sevgili tek yar bilirler oda devlet.  Bir gün bu siyasete atılırsam devletimde almış oldugum bazı notlar var onları uygulamaya calışacam oda olmazsa eger gerekli mercilere cıkıp düşüncelerim onlara aktarcam umarım devlet adına her salih düşünceyi Allah milletimiz adına başarılı kılar. Bu ülke aslında bir Osmanlıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 43

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…