Merhaba Cumhurbaşkanım,
Bu mesajı yazmayı yaklaşık 2 yıldır düşünmekteydim. Son olarak Amerika’da Google, Facebook ve Microsoft’a uğramış ve gezmiş olmanız bu mesajı yazmam husunda beni yönlendirmiştir.
2006 yılında dünyanın en büyük turizm sitesini yapacağım projem hazır diyerek çıkmış olduğum bir yol mevcuttu. Bu hususta o kadar emindim ki okumakta olduğum “Bülent Ecevit Ünv. Sınıf Öğretmenliği” bölümünü bırakmış ve proje üzerinde çalışmalara başlamıştım.
Turizm Bakanlığı’na 5 kere gitmem ve özel sektörden destek arayışları bu sürecin takip ettiği olaylardı. Kendimi olabildiğince yıprattım bunu yapmalıydım çünkü ben yapamazsam Amerika’lı Jack (Jack Bir Değişkendir) bunu yapacak ve İstanbul’dan Bodrum’a tatil yapmak isteyen kişiden para kazanacaktı.
2 Ünv. bırakmam, yıllarca bu uğurda savaşmam sonucunda ben maalesef bu işi başaramadım. Devlet veya özel sektörden bu desteği alamayacağımı anladığım zaman kendi turizm acentamı acarak bu proje için gerekli olan maddi geliri elde etm

Merhaba Cumhurbaşkanım,

Bu mesajı yazmayı yaklaşık 2 yıldır düşünmekteydim. Son olarak Amerika’da Google, Facebook ve Microsoft’a uğramış ve gezmiş olmanız bu mesajı yazmam husunda beni yönlendirmiştir. 2004 yılında dünyanın en büyük turizm sitesini yapacağım diyerek çıkmış olduğum bir yol mevcuttu. Bu hususta o kadar emindim ki okumakta olduğum “Bülent Ecevit Ünv. Sınıf Öğretmenliği” bölümünü bırakmış ve proje üzerinde çalışmalara başlamıştım.

Turizm Bakanlığı’na 5 kere gitmem ve özel sektörden destek arayışları bu sürecin takip ettiği olaylardı. Kendimi olabildiğince yıprattım bunu başarmalıydım çünkü ben başaramazsam Amerika’lı Jack (Jack Bir Değişkendir) bunu yapacak ve İstanbul’dan Bodrum’a tatil yapmak isteyen kişiden para kazanacaktı.  2 Ünv. bırakmam, yıllarca bu uğurda savaşmam sonucunda ben maalesef bu işi başaramadım. Devlet veya özel sektörden bu desteği alamayacağımı anladığım zaman kendi turizm acentamı açmam gerektiğini düşündüm. Projenin gerekli adımlarını atabilmem için gereken maddi akışı bu turizm acentasıyla halledebileceğimi düşündüm.

2009 yılında bu proje üzerinde çalışmaya başladıktan sonra “Tatil Panosu” ismini devraldım ve çalışmalarıma başladım. Türkiye’nin ilk turizm sitesi olan Gezi.net ile iş ortaklığı yapmaya karar verdim. Fakat bu iş ortaklığı kararı şu an anlıyorum ki doğru bir karar değildi. Gelen rezervasyon talepleri havuza düşmekte ve bir incir çekirdeği kadar yol katedememekteydim.

Günümüzde geri döndüğüm “Sınıf Öğretmenliği” bölümünü bitirdim. Tatil Panosu tüm resmi işlerini halletti Gezi.Net ile anlaşmasını sonlandırmak üzere. Şimdi herşeyini kendim yönettiğim bir turizm acentası açarak bu başladığım ve benim “DAVAM” olan projeyi devam ettirmek zorundayım. İşin bu kadar içine girdikten sonra geri dönmek, bırakmak beni kendi kurduğu davasına ihanet eden birisi vasfına geri döndürecektir.

Sevgili Cumhurbaşkanım, bu acenta açma işleri her hangi bir şirket açıyormuş vasfıyla olmamaktadır. TÜRSAB belgesi alması bugün 35.000 TL gibi bir mebla oldu 2007 yıllarında. 2007 yılında 3-4 bin TL olan mebla bugün 35.000 TL olması beni ne kadar zor bir durumda bıraktığını bilemezsiniz. Şimdi ben tüm adımları bilmeme ve bunu içimde yıllarca düşünüp büyütmeme rağmen şu adımı aşamıyorum.

Bu adımı aşamamak çok şiddetli derecede artık beni içimden yıpratmaktadır. Ülkesine, milletine, devletine aşık her birey gibi bende ülkeme en iyi derecede hizmet vermek istiyorum. Şimdi TÜRSAB belgesini alarak davamın şu aşamasında karşımda ki şu engeli aşmalıyım.

2003 yılında kazanmış olduğum Sınıf Öğretmenliği ile Kdz. Ereğli’de okumaya gittim. Bu süreçte kendi davamı oluşturup üzerinde çalışmalar yaptım. Ben sadece davasına bu kadar kendini adayan bir birey olmasaydım Sınıf Öğretmeni olur ve şu an bu mesleği gerçekleştiriyor olurdum. Her dava insanı gibi idealist davranıp davam üzerinde çalışmalarımı yaptım.

Şunu çok net söylüyorum ki Türkiye’de Google, Facebook, Microsoft ve Apple gibi markaların neden çıkmadığını da gayet iyi idrak etmiş durumdayım. Cumhurbaşkanım size kendi davamın altın adımı olacak adımda destek istiyorum. Kesinlikle bir kuruş para talep etmiyorum fakat şu TÜRSAB belgesini ne bileyim rica etseniz de para alınmasa. Ben bu adımı aşamıyorum ne yapsam aşamıyorum. Kendi acentamı açmadan ben asla hiç bir yol katedemiyorum.

Lütfen şu hususta bana yardımcı olunuz, eğer ki 10 – 15 yıl sonra Türkiye dışında 100 milyon kişinin bu oluşturacağım turizm markası Tatilpanosu.com markasını bilmiyor olursa ben devletin bana icap ettiği 35.000 TL’lik belge parasını tüm varımı yoğumu satarak vereceğimi de milletime söz verebilirim. Aramada Google, arkadaşlıkta Facebook, videoda Youtube ve turizmde Tatilpanosu markasının olacağı günüde aşık bir insan gibi özelemekteyim.

Eğer bu yazıyı Cumhurbaşkanımızın danışmanı okuyorsa lütfen bu mektubumu Cumhurbaşkanımıza iletiniz. Toplam okuma süresi 4 dakikadır. Ben Cumhurbaşkanımızın bu mesajı okumak istiyor olacağından eminim. Şu an 27 yaşındayım. Beklediğiniz Türk gençlerinizden bir yatırımda, benden sizlere iletilmektedir.

Teşekkür Ederim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google, Turizm0 CommentsViews: 30

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…