Bu aralar kendi açacağım dernek ile ilgili devamlı araştırma içerisindeyim. Derneğin hemen hemen herşeyiyle kendim ilgileniyorum, fakat kurulduktan sonra sanırım bu kadar fazla ilgilenmem. Diğer dernekler neler yapmışlar diye küçük bir araştırma yaptım bir kaç tane fikir olarak hoşuma giden dernek ile karşılaştım bu yazımda da bu hoşuma giden dernekler arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinden bahsedeceğim. 

Dernek amaç ve hedef olarak ülkemizin kurucusu M. K. Atatürk’ün bizlere göstermiş oldugu çağdaşlığa giden yolu destekleme ve güçlendirmeyi amaç ediniyor. Dernek çeşitli ülke olayları hakkında yorumlarını dile getirmeye ve ülkeye yararlı çağdaşlığa giden yolda çözüm için uğraş veriyorlar.

Ülkemizin İstanbul’dan Konya‘ya, Hakkari’den İzmir’e bir çok ilinde temsilcilikleri bulunuyor. Bu temsilcilikleri sayesinde aynı hedef doğrultusunda binlerce üyesiyle hareket edebiliyorlar. Amaçlarımız bölümünde bahsettikleri üzere ÇYD Derneği kendilerini Parti üstü bir kuvvet olarak görüp devlet kurumları ile beraber çalıştıklarını söylüyorlar.

Dernek hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu linki takip edebilirsiniz. Derneğe bağış yapmak isterseniz Online Bağış linkini tıklayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 49

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…