İnternet’in günümüzün bir parçası olmasıyla beraber bir çok tabir lügatımıza da doğrudan veya dolaylı olarak girdi. Bunlardan birisi de “Blog” kelimesidir. Türkçe karşılığını biz uzun süre düşünmüş ve “Web Günlükleri” olarak belirlemiştik. Web günlükleri kelimesi çok fazla tutadı ve “Blog” kelimesi popüleritisini korudu. Peki Blog derken ne kastediliyor kısaca ilk önce ona bakalım.

Blog Nedir?

İnternet üzerine bir alana özgü, firmaya veya bireye özgü içeriklerin yer aldığı web günlükleridir. Kişisel olarak açılan bloglar daha fazla yer kaplar ve kişisel gelişim içinde önem teşkil eder. Bunlar başında kendi alanında ilerleme sağlayacağı gibi, araştırmaya sevkedici bir yapısı vardır.

blog

Blog Açmak Ne Demek?

Blog açmak konusunda bir tavsiye aldıysanız size İnternet üzerinden kişisel makalelerinizi girebileceğiniz bir alt yapıyı açmanız konusunda istekte bulunulmuştur.

Peki Blog Nereden Açılır?

Bunlar bir çok yurtdışında popüler olan sağlayıcıları var. Fakat; ülkemizde de sizlere ücretsiz blog açmak için alt yapı hizmeti sunan kurumlar var. Bunların başında da “Yeri.org” gelmektedir. Kullanımı gayet basit olan alt yapı ise sizde kendinize özel blog açabilirsiniz. Blog açmak için Yeri.org Kayıt sayfasına girerek üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Üyelik adımlarını takip ettikten sonra “blog adınızı” belirleyip, görünüm kısmını da belirledikten sonra içeriklerinizi girebileceksiniz. Yeri.org içerisinde tüm karşılaşacağınız özellikler tamamen ücretsiz bir durumdadır. Sohbet Yeri gibi bazı önemli siteler bu hizmet altında faaliyet gösterirler.

Blogunuz tamamsa bu adresleri Dmoz.org Web Günlükleri altında bir yere sitenizi eklemeye çalışın. Daha sonrasında ise forum ve diğer platformlarda blogunuzla ilgili olarak insanları bilgilendirebilirsiniz.

Şimdiden neşeli bloglamalar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 45

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…