İkinci Başlık : Bence Oda Seni Seviyor.

Aslında bu yazacagım yazıya en uygun başlık olarak ”Bence Oda Seni Seviyor” cümlesini düşünmüştüm, fakat izledigim filmin isminin bu olması ve bu başlıgı düşünmeme sebebiyet vermesinden dolayı başlık olarak onu sectim. Filmi genel olarak begendim tavsiye edecegim filmler arasına kesinlikle almam fakat orjinallik bakımından diger filmlere göre baya önde. Bu söyleyecegimi yanlış anlamayın zenci insanlara karşı bir anti patim yok ama böyle sarışın cok güzel bir kızın zenci biriyle evlenmesi veya öpüşmesi bana çok garip geliyor. Kenndimi daha kötü hissetmeme neden oluyor :) Filmin konusu her hangi bir ilişkiyi veya bir insanın hayatını anlatmıyordu, çarpışmayı izleyen varsa aranızda onlar bilir 6 tane insanın birbirleri ile alakalarını anlatıyordu. Bu da 6 farklı öykünün bir birleri ile alakalarını anlatan bir film ve aşk her yerde sloganı ilede konuların ortak özelliklerini söylüyor. Aşk Gibi Birşey adlı filmde oradaki aşkı hissetip yaşayabilmiştim. Fakat bu filmde her hangi bir sinema izleyicisi gibi sadece izledim.

Film içerisinde bir kaç olay itiraf etmem gerekirse beni hayli heyecanlandırdı. Bunlardan bir tanesi de beni tanıyanlar bilirkir Amerika Film dünyasında en cok sevdigim ve hayran oldugum yıldız hatta bu hayranlıktanda fazla Elisha Curthbert , evet filmin en beklenmedik yerinde karşımdaydı. Onu gördügüm anda hiç değişmemiş olması beni cok mutlu etti bir kaç ABD talk show ‘unda izledim ve filmlerde görüktügü kadar uzun olmadıgını görmüştüm ve makyajsızda aslında o kadar da güzel degildi fakat onu orada görmem beni cok mutlu etti. İlk Türkçe haran sitesini yapmıştım ve ilk Türk sitelerinde fotolarını kullananda bendim sonra bir kaç tane hayran sitesi acıldı ve fotograflarıda Türk net dünyasında hayli fazla kullanılmaya başlandı. Gözleri ne güzel her baktıgımda sevdigim bir kıza baktıgımı hissediyorum. Kullandıgım bannerlerden bir örnek göstereyim ;

Filmde olayların ana kesişme noktası hristiyan bayramı olan noeldi. Bazı dönemlerde noelleri sevdim ve bazı dönemlerde noelleri sevmedim aslında noellerin hayatımdaki önem derecesi cok düşük oldu. Bu filmi izlerken hristiyan bayramınının kutlanışı ile kendi ülkemdeki kutlanış olayını inceledim. Gördüm ki kendi ülkemde bu kutlama mevzusu yurtdışının taklitinden öte degil. İnsan ne kadar zor durumda olursa olsun bazı önemli şeylerini kayıp etmemesi gerekli. Özellikle ülkelerin kendi buldukları güzellikleri cahillik veya geri kafalılık olarak nitelememek gerekli. Ülkemizin gecmişten gelen örf ve adetlerine cahillik olarak nitelik katan aşşalık aydın kesim denen topluluga bagırıp cagırıp aynı zamanda küfretmek aynı zamanda ülkemizi nasıl kişiliksiz bir hal ile karşı karşıya bıraktıklarını söylemek istiyorum. 1945 yılında savaştan cıkan almanyada bir taş üstünde taş kalmamıştı ve 50 yıl gibi bir süre de tekrar Dünya’da önemli bir konuma geldiler. Almanlar bunu başardılar cünkü asla başkalarından kültür almadılar ve kültürlerine sahip cıktılar onlar bunu başardılar ve her yıl binlerce vatandaşımız o topraklarda üç beş kuruş para kazanmak için ugraşıyor. Ülkemizde ise nefis savaşından yoksun insan toplugu iş yerlerinde sigara içerek belaltı muhabbet etsin. Gece rakı sofralarında geçmişlerini düşünüp üzülecek hatta aglyacak birşey arasın ve o büyük ülkenin geçmişi o aciz insanlara bakarak asıl gözyaşlarını döksün. Hristiyan bayramını kutlayan yabancı kültürün asalakları noelin kavramından yoksun bir şekilde noeli kutluyorlar. Eğitilmemiş cahil Türk insanı ise Hz. İsa’nın dogumuyla gelen hristiyanlık dinini kutlamış oluyorlar. Bu noel mevzusu aslında cok fazla önem teşkil eden bir varlık degil fakat önüne bir baraj konmaz ise ileri dönemlerde noellerde hristiyan ilahileri söylemeye başlayabiliriz. Aslında yazıyı yazmadan önce ben bunları yazmayı düşünmemiştim ve aklım bir yok oluş teorisine dogru gitti ve bu aklımdan nedenlice gecen teoriyi yok etmenin tek büyük yolu var ki oda kültürümüze sahip cıkmamız olacaktır. Bu sahip cıkış olayını şahıslar olarak toplumun geneli olarak yapmak mecburiyetindeyiz başarı ancak toplumsal birlik içerisinde yapılan eylemler sayesinde gelecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 26

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…