Arçelik Şikayet Kutusu

May 27th, 2008 | By | Category: Şikayetim Var, Türkiye

arcelik

Yakın zamanda burada yer alan bir arkadaşımız Arçelik ile ilgili yaşadığı sıkıntıdan bahsediyorduk. Yaşadığı sıkıntılar sonucunda hayli sinirlenmiş ve burada ricası sonrası bir yazı yazmıştık. Zamanla şikayet yaşayan bir çok insan olduğunu gördük. İnsanlar kendi yaşadıkları sıkıntıları da burada diğer Arçelik kullanıcıları ile paylaştılar. Arkadaşın yazmış olduğu ağır yazıdan sonra bu yazıyı kaldırmaya karar verdim. Nitekim Her ay binlerce insan bu yazıyı okumakta ve direk olarak Arçeliği yansıtmadığını düşünmekteydim. Sizler yaşadığınız Arçelikle ilgili şikayetlerinizi burada bizlerle paylaşabilirsiniz. Unutmayın hepimiz daha iyiyi istiyoruz.

Tags:

470
Kimler Neler Demiş?

avatar
470 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
417 Comment authors
Orhan acunErkanbetülZeynepEray Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
haluk
Ziyaretçi
haluk

merhaba
bende bir arçelik klima kazazedesiyim.Arkadaş gibi bende
bu sene serinliyelim dedik ama nafile.Klima takıldı 5 gün sonra ısınalım dedik olmadı servis geldi tamam dedi üç gün sonra hava sıcak serinliyelim dedik klima değil vantilatör servis geldi gazı kaçmış hallettik dedi.Üçüncüye bir daha serinliyelim dedik ama nerde maalesef bizim klima yine vantilatör gibi üflüyor.Her neyse bizde bu sene yazı servis geldi tamam deyip arçelik servisini aramakla geçireceğiz anlaşılan.Bu klima sıfır ARÇELİK YETKİLİLERİ LÜTFEN BU YAZIMI GÖRÜNDE GELİN ŞU KLİMAYI DEĞİŞTİRİN.

özgür
Ziyaretçi
özgür

merhaba.
arçelik ten nefret ediyorum. arkadaşlar arçelikten anb573 b model laptop aldım içi komple çin malı sorun şu. pc şuanda arızalı fakat anakartı piyasada yok nede olsa çin. servis ise 450ytl istiyo ikinci el pc zaten 400 ytl artı arçelikten daha ii yazık sana arçelik her kese söyleyecem senin sahtekar olduğunu…artık evime arçelik giremez

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

arkadaşlar ben arcelik,ten başka ürün hic,mi hic kullanmadım
hep memnundum fakat 4,yıl önce nfz buzdulabı aldım aldıgıma alacagıma pişman oldum kartında devamlı sorun yaratıyor
buzlanma yapıyor yemeklerin kokusu birbirine karışıyor.

cem
Ziyaretçi
cem

Bundan yaklaşık 2 yıl önce arçelik’ten Lcd tv aldım.Tabii alırken herkes gibi çok özendik ve bu özentimizi bir ton para ödeyerek eve getirdik.Televizyonu 1 sene civarında kullandıktan sonra bozuldu.Bozulması doğaldır elektronik eşyadır”arçelik müşteri hizmetlerinin 1 numaralı bahanesi”.Servise gitti,”bence” uzun bir süre sonra geri geldi.Tamir oldu dediler.Bir süre sonra tekrar bozuldu gene uzunca bir süre servisi ziyaret etti.Bir süre sonra tekrar bozuldu ama bu sefer servisten evde bakım yapmalarını istediğim için eve gelip gözleriyle baktılar.Ana merkeze şikayet üzerine servis gene Tv yi alıp götürdü.En fazla 3 gün içinde geri getiricez dediler ama üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen daha yedek parçası bile… Read more »

YAVUZ GÜLLÜCE
Ziyaretçi
YAVUZ GÜLLÜCE

ben yaklaşık iki yıl once bulaşık makımesi aldım almaz olaydım. sizi bir türk firması olduğunuz için seçtim param yurt dışına gitmesin yerli sermaye kazansın gibi düşüncelerle aldım. ama yanlış düşünmüşüm demek ki. önceleri tabakları bardakları kırıyordu. üç dort kere tuzlada ki servıs çagırdım geldiler, sorunumu halletmek yerine bana kullanmasını bilmiyorsunuz gibi lüzumsuz şeyler söylediler. ben anlamadım bardakların yeri belli, tabakların yerleride biz sanki hayatımızda ilk defa bulaşık makinası görmüşüz veya taş devrinden gelmişiz gibi cahilmişiz gibi davranmaları canımı çok sıktı, bende bu durumu makinayı aldığım firmaya söyledim oda servise makinamın değişmesi icin gereğinin yapılmasını söyledi. ne kadar enteresandır ki gelen… Read more »

betül
Ziyaretçi
betül

mehaba
ben yerli malı diyerek şimdiye kadar hep arçelik ürünlerni kullandım. ama ne yazık ki 4330A modelli çamaşır makinesi çamaşırlarımı mahvetti.makinenin tek yaptığı şey sıkmak.çamaşırları sıka sıka yıpratıyor ve ben açıkça söylemek gerekirse bin pişmanım…

NURÇİN
Ziyaretçi
NURÇİN

22/04/2008 tarihinde yetkili satıcılarınızın birinden almış olduğum 5122 saç şekillendirme setinde ilk kullanımımda ısıyma problemi olduğu için yetkili servise başvurdum.Deneme imkanı tanınmayan üründen memnun kalmadığımı da servis görevlisine iletmeme rahmen ürünün tamir edildiğini ve iade kabul edilmeyeceğini öğrendim. Arçelik adının bu küçük problemi çözememiş olması düşündürücü… Bildiğiniz üzere memnuniyetsizlikte bir iade koşuludur. Ürün halen yetkili servistedir ve bu iadenin gerçekleşmesini ve mahduriyetimin giderilmesini rica ediyorum. teşekkürler….

yılmaz koç
Ziyaretçi
yılmaz koç

Ben yaklaşık 14 ay oldu bir fırın aldım 2 ay sonra çekmacesinden dolayı servis çağırdık neyse kapağını değiştiler gittiler,aradan 7 ay geçti bu seferde fırın üst panodan pas atı yine servis çağırdık neyse pano değşti ,aradan 4 ay geçti bu seferde montaj yerinden çıkma olmuş onuda yaptılar ama yaparken fırının iç kenarından pas attığını gördük ve söylediğimizde dışardan gözüktüğü zaman çağırın yaparız dendi bune ya daha 14 aylık fırının her yeri hemen hemen değişti arçalik hizmetçilerine duyurulur bir daha problem olduğu zaman müşteri hizmetlerine şikayet edeceğim insanlar paraları kolay kazanmıyo lütfen arçeliğin adına gerekeni yapın yoksa bir daha arçalikten hiçbişey… Read more »

Metin ERDEM
Ziyaretçi
Metin ERDEM

bir buçuk yıl önce arçelik marka otomatik tüplü şohbeni beşyüz ytl satın aldım.şohbenim çok su harcıyor ve ısıtmıyor.iki defa yetkili servisi çağırdım.bana bu model şohbenlerde böyle sıkıntıların oldunu söylediler.halbuki beko marka aynı model şohbeni tatilde başka bir yerde denedim öyle bir sıkıntı görmedim.benim şohbenim ısıtmıyor bunu yetkili servise anlatamadım 20 yıllık emektar şohbenim bile bundan iyi ısıtor.Benim ütüm,çamaşır makinam,bulaşık makinam,şohbenim arçelik, çok iyi bir arçelik müşterisiyim.şohbeninizden hiç memnun değilim.kışın havalar soğuyunca artık suyu hiç ısıtmaz bu sohbeninizi kullandığımdan beri sıcak suya hasret kaldım kimseden de umudum kalmadı böyle giderse soba kazanı kuracağım.

Gürbüz
Ziyaretçi

arçelikden 5950 orbıtal elektronik çamaşır makinası aldım aldığımızdan iki yıl sonra deteerjan kutusundan su akıtmaya başladı makina üzerindeki numaradan yetkili servis istedik 3 kez gelip ücret aldılar ama sorunu ççözmediler en son 16.06.2008 tarihinde yetkili servis görevlisi geldi makiinayı söktü bu sefer su akıtarak çalışan makina çalışammaz enerji gelmez oldu. ben yerli malı arçeliki tercih ettim amma şu an görüyorumki hatalı üretim bu tür olumsuzzluklardan dolayı çamaşırlarımmız yıkanmaz oldu site içerisinde makina ve servis rezaleetinden dolayı mağdur ve gülünç duruma düştük komşuların değişik marka makiinaları çalışırken biz rezaletlik yaşıyoruz evimizde hastammız var çocuklu aiilleyizz bbaşkasının kapısına çamaşır taşıyoruz yıkatmak için… Read more »

ABDULKADİR ÇAKMAK
Ziyaretçi
ABDULKADİR ÇAKMAK

Ben de Arçelik ürünlerinden ilk defa aldım. Kampanya var diye. Birde kampanya dışı bir T.V. aldım. Aldığıma da bin pişmanım. Bir daha da kesinlikle almayacağım. Ayrıca bu teknik servise bakan elemanlarının kendi şahsi fikirleriyle hareket ettiklerini düşünüyorum. Tüketici haklarını aradım. Bana söyledikleri bazı şeylerin sadece şirket prosedürü olduğunu öğrendim. Kanunen böyle bir prosedür yok. Amaç sadece çevresi geniş olmayan, böyle prosedürlerle uğraşmaya zamanı olmayan ve acziyeti fazla olan, kendini ifade edemeyen insanları yıldırmadır. Tövbeler olsun ki, bir daha ARÇELİK marka hiçbir ürünü almayacağım. Ve tanıdığım bütün insanlara da bunu tavsiye edeceğim. Aslında daha söylenecek ve terbiyemin müsaade etmediği birçok sey… Read more »

muratdalkıran
Ziyaretçi

1yıl önce aldım arcelik marka televziyon arızalandı servis telev ziyonun yapılamadıgını söyledi deyişim kararı alındı televziyon üretilmediginden bana fiyat iyademi şimdikifiyattan yapıyorlar ben 850 yealdım şimdi 650ytl 2 ay oldu her hangibir çözüm yok lanet olsun böyle servise markaya arcelikten bundan sonra pil dahi almam aldırmam 053652753
58BUKONUYLA İLGİLİ İŞLEM YAPILMASINI ARZ EDERİM ENSON MAHKEMEYE VERİCEM

cemil dağ
Ziyaretçi
cemil dağ

ben de arçelik mağduruyum ben bir buzdolabı aldım buzdolabın regi beyazken kulanıma başladım rengi sap sarı olmaya başladı baiye ve servise haber verdim ilgilenmediler hiç garanti belgesi daha imzalanmadığı halde sorunmuma çare çare bulamasam mahkemeye baş vercam var herkese sizin sahtekarlığınızı süyliycemmm cep tlf numu bırakıyorum 05424652079 bekliyorum 10 gön içinde bir cevap alamasam başlıyacam sizin reklamınıza

Özkan DELİKTAŞ
Ziyaretçi
Özkan DELİKTAŞ

Yaşım 40 bu üçüncü ARÇELİK televziyonum. Garanti süresi dolduktan sonra televziyonlarım bozuluyor. Buzdolabı ve Çamaşır makinası da ARÇELİK fakat onlar da bir sorun yok. Bundan beş yıl önce 70 ekran bir tv aldım. İki ay önce renkleri bozuldu. Bütün renkler birbirine karışıyor. 5 yılda renk tüpü biter mi? Sorunun çözümünü nerde bulabilirim.

mert yanar
Ziyaretçi
mert yanar

benim yazacaklarim yorum degil… fakat arcelik tuketici hattina ilettigim sorunumu sizlerle paylasmak ve sizleri bilgilendirmek icin yaziyorum… iyi gunler… ben mert yanar… 12 / 02/ 2008 tarihinde aldigim 8830 sbs nf model gardrop tipi buzdolabiniz satin alma tarihinden 1 ay sonra su pinari arizasi sebeiyle tamir edildi. tekrarlayan ariza sebebi ile yenisi ile degistirildi. fakat bu yeni buzdolabi da 28 / 06 / 2008 tarihinde su pinari arizasi sebebi ile disari su verdi ve butun mutfagimi su basti. servisten gelen arkadaslarin soyledigini aynen aktariyorum size: ” bu tiplerde bu ariza standarttir ve su da koku yapmaktadir.” boyle imalat hatasi bulunan… Read more »

mert yanar
Ziyaretçi
mert yanar

DUNKİ SORUNUMA YANIT BULAN ARCELİGE GERİ DONUSUM…. :p iyi gunler… ben mert yanar. 01 / 07 2008 tarihli, sabah saatlerinde yazdigim sikayetim uzerine vakit kaybetmeden iletisime gecip 8830 SBS NF model buzdolabimin su pompasini degistirdiniz… bu hizli ilgi ve alakanizdan dolayi tesekkur ederim… fakat merkezinizden aldigim bilgiye gore bu modellerde bulunan su pompalari uretim tarihinden, yaklasik 12 / 06 / 2008 tarihine kadar hatali su pompasi ile piyasaya surulmus. bu hatanizi bugune kadar kabul edip neden bir geri bildirim merkezi olusturup bu dolaba sahip olanlari uyarmadiniz. turkiye capindaki en buyuk beyaz esya saticisina yakisan zihniyet bu mudur? kaldi ki tuketici… Read more »

GÖKHAN
Ziyaretçi
GÖKHAN

MERHABA aklı olan arçeliğin yanına uğramaz bu ne yaaa insanları mağdur etmekten başka bir şey yaptıkları yok yapmayacaksınız neden garanti veriyorsunuz yok müşteri hizmetleri yok şu yok bu ALLAH belasıı versin ne diyeyim

fatoş
Ziyaretçi
fatoş

bende arçelik magdurlarındanım 2 yıl önce aldıgım çamaşır makinası ilk 3. aydan sonra sorun çıkarmaya başladı servis elemanları makinayı çalıştırdılar sürekli arızası olmadıgını kullanıcı hatası oldugunu söylediler tüketici hattını aradıgım halde bana yardımcı olunmadı ve hala makinam bozuk arçelik ürünlerini kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.hiç memnun deyilim

Cem Ceylan
Ziyaretçi
Cem Ceylan

Bir yıl önce arçelik marka bulaşık makinesi aldım.İlk geldiği gün ekran lambası yanmıyordu.Şimdide motoru yandı.kullanıcı hatası değilçServis motoru değiştirecek.Ben yeni makineyle değişilmesini istiyorum.Nden bir yıllık makineyi eskisiylşe değişeyim?Motorun değişmesini istemiyorum.Ne yapabilirim bu durumda.Muhtemelen bana hiçbişey diyeceksiniz.Çünkü müşteri memnuniyetini önemseseydiniz bukadar şikayet olmazdı burda.Ürünü alırken çok iyi davranıyorsunuz sonra ilk günden itibaren arıza veren ürünü kabul etmiyorsunuz….Ne yapabilirsiniz?

Süleyman
Ziyaretçi
Süleyman

Benim buzdolabım 10 gündür arızalı arızayı 30/06/2008 günü kovancılardaki servisine bildirdim bugün 08/07/2008 hele daha arıza giderilemedi ne yapmam gerek? Bana yazın.

Cem Ceylan
Ziyaretçi
Cem Ceylan

Öncelikle hemen ilgilenğiniz için teşekkür ederim.Ana fabrikadan gelen yetkililer asıl sorunun motorda olmadığınıı sadece musluktan kaynaklandığını söyledi.Halbuki servis motoru değişecekti..Makine sapasağlam.Teşekkür edrim.

erhan peker
Ziyaretçi
erhan peker

mersinde ikamet etmekteyim.10/06/2008 tarihinde makinelerimin parçalarının değişmesi için Mersin mesudiye şubesinden parça talep etmeme rağmen 11/07/2008 tarihine kadar gelmedi taleplerimiz.ciddiye alınmadığımızı düşünüyorum şu ana kadar parçalar halen gelmedi.Hep tavsiye ederdim arçelik markayı fakat artık herkese söylemeyi düşünüyorum bu yaşadıklarımı.Mail yetkili yere ulaşırsa cevabınızı da bekliyorum tabi ciddiye alırsanız maili.

TÜLİN DİNÇ
Ziyaretçi
TÜLİN DİNÇ

mrb bende bir arçelik kurbanyım daha 1 ay olmadı arçelikten bulaşık mk ve set üstü ocak alalı.ben böyle rezalet görmedim henüz hiç kullanmadığım ocak ve bulaşık mk sorunlar yaşamaya başladım.ocakğın düğmesinde sorun yaşadım bozuk çıktı bulaşık mk ise sabit olan üst bölme komple çıkmış ve bunu eve getirip kuran servis farketmiş ama umursamamışlar bir kaç defa servisi çağrdık uzun uğraşlar sonunda gelip ocağın düymesini yaptılar ama bulaşık mk yapamadılar not alıp gittiler sonra gelip yapıcaz dediler bu defada yanlış kapak getirmişler gittler sonra ses soluk kesildi bizde çare olarak arçelik merkezi aradık çok kısa bir süre sonra gelip tekrar bakıp… Read more »

BERKAY İLETİŞİM
Ziyaretçi
BERKAY İLETİŞİM

MRB BEN BİR ARCELİK KURBANIYDIM SERVİS İSTEDİM 3 KERE GELDİLER KLİMA MIZA GAZ BASIP GİTTİLER HEP AYNI SEY EN SONUNDA DEGİŞİM YAZDILAR VE DEGİŞİME GELDİLER İŞİNİ İYİ YAPAN TANER SARI USTAYA TEŞEKKÜR EDERİM DİGER GAZ BASANLAR BU ADAM GİBİ OLSAYDI DEĞİŞİME GEREK YOKTU TEKRAR TEŞEKKÜRLER TANER BEY(BASAKSEHİR SERVİSİ)

K.Sercan Tuna
Ziyaretçi
K.Sercan Tuna

Merhaba,
Arçelik büyükada servisi için yaptığım şikayet…

Bir süre önce Mustafa Şahan’a Arçelik Büyükada servisinde çalıştım. İş yapıldığı sırada oluşan kaza yaralanma vs durumlarda çalışan ile ilgilenilmediği ve maşalrın düzenli oalrak ödemeyi bırakın hiç ödenmemesi yüzünden işten çıktım.’ aydan fazla süre geçmesine rağmen hala alacakalrım ödenmedi.Mustafa Şahan’a ulaşmak için işyerine gittim fakat kendisinin iş yerine uğramadığı söylendi.alacaklrımı liste ve tablo şeklinde yazıp imzalayıp servise bıraktım.Defalarca aramama rağmen telefonlarıma cevap vermedi.Kendisi hakkında şikayette bulunmak istiyorum.Hangi birime şikayet edeceğimi bana bildirirsenzi sevinirim…

K.Sercan Tuna
Ziyaretçi
K.Sercan Tuna

arçeliğin şahsa ait olan servislerinin hiçbiri iyi değil.Direkt Koç’a ait olan servisleri dışında %80 i iyi hizmet vermiyor .Ürün bozuk çıktımı değiştirmemke için elinden gelenia rdına koymuyorlar ki çalışma prensipleri çalıştırıdğı elemanlara davranışlarıda ortada…

erhan
Ziyaretçi
erhan

ben ankastre set aldım pdgi 9655 fırın kek pişirmiyor hanıma süpriz yapayım dedim bana her sefrinde eski fırınım diyor olmaz arkadaş bu konuda yardımda yok çünkü fırın normal çalışması bu keklerin kenarları yanıyor ortası ne yaparsanız yapın kabarmıyor.set üstü ocağı takar takmaz ateşleme ünitesi eğri düzeltemeyiz dedi eleman kırılırsa sorumluluk bizim değil.fırın havalandırma lastıği takatılar düştü japonla yapıştırıp gittiler tekrar düştü telefon ettim aldığım yere eleman geri geldi neredeyse beni dövecek velhasıl arçelk mi……

nuray turker
Ziyaretçi
nuray turker

28 haziran 2008 de yazlık evim icin bir termesifon aldık.esimin yanında oanda parolu kart yoktu.dikili arcelik bayiinde calısan basak karatas beni evimden arayarak paromu orada harcamamamı soyledive daha sonra parolu kartımı getirirsem alışveris miktarını kartıma isleyerek ilave edecegini bildirdi.ben de peki dedim.bugun 19 temmuz gunu dikiliye gittigim zaman kartıma alısveris miktarımı ilave etmesini istedim.fakat kesin bir dille bunun alısveris anında yapılacagını sonradan olmayacagını soyleyerek telefonda soylediklerini inkar etti.tabiki bende cok sinirlendim. simdi nereye sikayet edecegim,benim kaybımı kim karsılayacak.ARCELİK gibi buyuk bir sirket (koc holding )bana ne cevap verecek.gunlerce cep telefonuma gonderdigi mesajlarla beni kandırdılar mı?ya da calısanlarını musterilerini kandırmak icin… Read more »

erdi tetik
Ziyaretçi
erdi tetik

12.06.08 tarihinde buzdolabım soğutmamaya başladı servisi aradım servis geldi baktı dolabın fişini çekti iki kapaği sonuna kadar açtı ve dedi 48 saat dinlendirin sirkeli suyla silin fişi takın 3 saat sonra kullanın dolabınız çalışacak dedi ve gitti çalıştırdık 3 gün kullndık 3 gün sonra soğutmamaya başladı 02324522727 tekrar aradım dolabınız aynı şekilde arızaya devam ediyor dedim geldi servis baktı bana dediki parçasını değiştircez dedi parçanın ismi yok yazamıyorum ve gitti gitti gelmedi telefonla rıyoruz parça gelmedi diyorlar ve ben bu konudan sıkıldım 1 ay 10 günden beri çalışmıyor neden böyle yapıyorlar hatta dolabı peşin parayla aldım verdiğim parayı helal etmiyorum… Read more »

erdi tetik
Ziyaretçi
erdi tetik

293/18 no:1 d:1 çamlıpınar buca izmir 0232 2760328

filiz kartal
Ziyaretçi
filiz kartal

benim sorunum beko marka buzdolabım.buzdolabım 7 senelik ve yaklaşık 3 senedir sürekli tamir ediliyo.termostatıyla alakalı sürekli bir problem çıkarıyo.ve her seferinde parça değişiyo.buzdolabının içinde sular akıyo ve yaz günü ben sürekli buzluk ve dolap boşaltmak zorunda kalıyorum.bu konuda servis çağırmaktan ve sürekli para vermekten başka bişey yapmadım ama artık fazlaca sıkıldığım için asla beko marka bir ürün satın almıyorum ve almak isteyen herkezi elimden geldiğince engelliyorum.ve bundan sonra haklarımı aramaya karar verdim ve ilgili bütün yerlere yazıyorum.dilerim birileri sesimizi duyar.

vuslatahsen
Ziyaretçi
vuslatahsen

2 yıl önce arçelik bulaşık makinası aldım ama bir türlü memnun olmadım bütün her şeyi çizdi beyaz renk aldı servisi aradım geldi baktı 5/6 kez birde çıkartıp götürdüler ama ne fayda daha perişan yıkıyo neyapacagımı şaşırdım artık degiştirin diyoruz fabrika degişmiyormuş bir sürü bahane bütün beyaz eşyamı arçelik beko alarak hata ettim kimseye tavsiye etmiyorum sakın kimse hata etmesin almakla adı büyük ama hiç iş yok benden söylemesi alırken bir sürü afralar tafta ama yok tövbe bundan sonra ibreti alem için balkondan atmak istiyorum ha birde servise birdaha kesinlikle arçelik marka almayacagım diyorum siz bilirsiniz diyor yardım yerine ben ne… Read more »

mehmet rifat
Ziyaretçi
mehmet rifat

2005 yılında no froz buzdolabın aldım 7 yıllık garanti yaptırdım 2008 yılın ocak ayında arıza yaptı alıp götürdüler güya yapıldı dediler bu servisler denetlenmiyormu geliyorlar para gidiyorlar para yetkili yerlere şikayet ediyoruz aynı hamam aynı tas dahada kötü oluyor buz dolabım temmuz ayında yine arıza yaptı servis geldi baktılar parça gelecek dediler gidiş o gidiş 15 gün sonra geldiler bu defa parça eksik geldi dediler 10 gün sonra geldiler yaptık dedilergittiler ertesi gün aynı arıza yine yaptı haber verdik gelip baktılar rapor yazacağız dedilergitilerhala haber yok önceki gün servise gittim bir dövmedikleri kaldı herhaldebu yazıdolapsız geçirecez durum onu gösteriyor şikayet… Read more »

cengiz
Ziyaretçi
cengiz

buraya ilk yorumu daha doğrusu ilk şikayeti yapan benim ve aylar geçmesine rahmen hala bir yetkili beni aramadı bundan sonrada aramasınlar istemiyorum.
ben karar verdim klimanın dış ünitesini yetkili servise iç ünitesinide arçelikte bu işin yetkilisine sokacam aradaki bakır borunun bir ucunu koç holdingin başındaki beye diğerinide bu işi takip etmeyen sözüm ona yetkililere bağlayacam.ve r 24 dupond gaz basacam bu adilere:)

Filiz Küçüksezgin
Ziyaretçi
Filiz Küçüksezgin

Mehabalar, Ben 25 yıllık bir Arçelik kullanıcısı olarak böyle bir yorumu yazarken kendimi hiç mutlu hissetmiyorum. Bu güne kadar Arçelik firması ile ilgili bir sorun yaşamamıştım. Ancak 21 Haziranda Çandarlı Arçelik bayisinden (EFEOĞLU)bir çamaşır makinası alınca Arçelik ile ilgili tüm düşüncelerim değişti.Faturası kesilen ve 22 Haziran ve 22 Temmuzda olmak üzere iki taksiti ödenen çamaşır makinamız halen tarafıma teslim edilmemiştir. Sebep olarak fatura kesildikten on gün sonra çalıştığım kurumdan izin alıp makinayı teslim almaya gittiğim gün faturaya fiyatın 200 YTL eksik yazıldığı gösterilmiştir. Biz satın alma sırasında istediğimiz özellikleri belirttik ve bayii de beğendiğimiz makinanın kodunu bilgisayarda yazıp faturayı oluşturmuştu.… Read more »

RIZVAN
Ziyaretçi
RIZVAN

2005 yilinda tamamlanmis bir daire satin aldim. salona mutaahit tarafindan arcelik klima takilmis 2006 alti yilinda kullanmaya basladim. 3 senelik garantisi varmis. 2006 yilinin yazinda kullanmaya basladim 3 defa ariza yapti. kullanmaya basladiktan 1 saat sonra su akitiyordu. 3 defa tamire geldiler. 2007 yilinda yurt disida oldugum icin kullanmadim. 2008de ayni ariza yine tekrarladi.Bu defada gelip yine baktilar ve baska ariza bulduler yapilmasi icin 50 ytl istediler. Bu ucreti odesem dahi yapilabileceginden emin degilim. ayrica ben garantisi icinde iken bile onarilamamis bir ariza icin neden para odeyeyim.. firmaya telefon ettim, tabii herzamanki gibi bu garantisi bittigini ucret odemem gerektigini soylediler.… Read more »

HAKAN KOREL
Ziyaretçi
HAKAN KOREL

EVİMDEKİ TÜM BEYAZ EŞYALARIM ARÇELİK .BUZDOLABIM , BULAŞIK MAKİNEM , TELEVİZYONUM , KLİMAM .HEPSİ ARÇELİK . FAKAT EN SON BAŞIMA GELEN OLAY DEHŞET VERİCİYDİ . SET ÜSTÜ OCAĞIM KAPALI KONUMDAYKEN GAZI İÇERİYE VERDİ . EŞİM EVDE OLDUĞU İÇİN BİR FACİADAN KURTULDUK DENİLEBİLİR . ÜRÜNÜMÜN GARANTİ KAPSAMINDA OLMASI YADA OLMAMASI BENİ BU OLAYDAN SONRA İLGİLENDİRMİYOR . 5 YIL ÖNCE SATIN ALDIĞIM FAKAT 3 YILDIR KULLANDIĞIM BİR ÜRÜN . SADECE BİZDEN BAŞKASININ BAŞINA GELMEMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILMASINI İSTİYORUM . ŞU ANDA ARÇELİK FİRMASINDAN HERHANGİ BİRŞEY TALEP ETMEK İSTEMİYORUM . FAKAT BU KARARIM İLGİSİZLİĞİNİZ HALİNDE DEĞİŞEBİLİR . BENİM SET ÜSTÜ OCAĞIMI ALSINLAR,MÜHENDİSLERİNE… Read more »

aynur karaman
Ziyaretçi
aynur karaman

ARKADAŞLAR HEMEN HEMEN TÜM YAZILARI OKUDUM BENDE BİR ARÇELİK MAĞDURUYUM 2 SENE ÖNCE ALDIĞIM FIRINDAN DOLAYI MAALESEF SERVİSLERDEN İŞİTMEDİĞİM LAF KALMADI .UZUN UĞRAŞLAR NETİCESİNDE BÖLGE FIRINIMI DEĞİŞTİRME ONAYI VERDİ SALI GÜNÜ YENİ FIRIN GELECEK BAKALIM O NASIL ÇIKACAK AÇIKÇASI BİLMİYORUM AMA HEPİNİZE KATILIYORUM MAALESEF BAYİLER ÜRÜNÜ SATARKEN İYİ PROBLEM YAŞADIĞIMIZDADA BİZİ DÜŞMAN GİBİ GÖRÜYORLAR SERVİSLER İSE AYRI BİR ALAMET BANA DEFALARCA SİZ FIRIN KULLANMAYI BİLMİYOSUNUZDAN TUTUNDA YOK HAMURU NASIL MAYALIYORMUŞUM YUFKAYI TEPSİDE KAÇ SAAT BEKLETİYORMUŞUM EFENDİM TEPSİYİ SIVIMI YOKSA MARGARİNLEMİ YAĞLIYORMUŞUM GİBİ ABUK SABUK SORULAR SORDULAR YANİ ARIZALI OLAN ONARIN ÜRÜNÜ DEĞİL DE SANKİ BİZİZ…SONUÇTA BANA GÖRE ARIZALI ONLARA GÖRE… Read more »

rüveyda saraçoğlu
Ziyaretçi
rüveyda saraçoğlu

2006 yılının Mart ayında kampanyadan aldığım 6230 tip ve 107089 seri nolu bulaşık makinesi bir türlü istediğim randımanı vermediği gibi cam mutfak eşyalarımı sürekli yıkama sonrasıdeforme olmuş ve çizilmiş bir şekilde çıkarmıştır.Konya’nın Çumra ilçesinde oturduğum için ilçemizde servis yok. Konya’dan haftanın belirlenmiş günleri gelen servis defalarca gelip baktı. En son gelişlerinde makinanın kusuru olmadığını cam eşyaların kusuru olduğunu bardaklarımı değiştirmem gerektiğini söylerek ve raporu buna göre tutarak evimden ayrıldılar.(Servis telefon nosu:03322366363)Arçelik firmasının temsilcisinin böyle bir çözüm yolu önermesi tuhafıma gittiğinden dolayı bu maili göndermeyi uygun gördüm. Şimdi soruyorum size makinadan iki yıldır randıman alamamış bir kişi olarak servisin tavsiyesine uyup… Read more »

murat göktaş
Ziyaretçi
murat göktaş

benim beko marka çamaşır makinam yandı gece çalışırken alev aldı 8 senelik makinaydı ama alev alması ilgiç elektirk tesisatımda sorun yok makinada sorun az kalsın biz yanıyorduk zor attım dışarıya 2 kattan itfaiye geldi söndürdü

Hatice Özer
Ziyaretçi
Hatice Özer

ARÇELİK BAYİSİNDEN 22 TEMMUZDA BİR ÜTÜ SATIN ALDIM. ERTESİ GÜNÜ KULLANDIM. TABANI TİTANYUM AMA HİÇBİR ŞEKİLDE MEMNUN OLMADIM. DAHA BAŞLANGIÇTA PARLATMA YAPIYORDU. BİR ÖNCEKİ ÜTÜM BRAUN DI. İADE ETMEK İSTEDİM. 444 0 888 İ ARAMAM GEREKTİĞİ SÖYLENDİ. BU NUMARADAKİ BAYAN “ÜRÜNLERİMİZDE MEMNUNİYETSİZLİK İÇERECEK TÜM HATALAR GİDERİLMİŞTİR.” DEDİ. ŞAŞIRDIM BİRŞEY DİYEMEDİM. SONRA DÜŞÜNDÜM “DEMEKKİ ARÇELİK ÖLÜMSÜZLÜĞE ÇARE BULMUŞ”. YAPILACAK ŞEY 10 YILDIR ZATEN ARÇELİK ÜRÜNÜ ALMIYORDUM, YİNE AYNI KURALA DEVAM EDEYİM BİRŞEY DEĞİŞMEMİŞ. SİZ NE YAPARSINIZ BİLEMİYORUM AMA KULLANICI SADECE SATIN ALIRKEN ŞANSI VARSA HAKKINI KORUYABİLİYOR. SATIN ALDIKTAN SONRA ÇOK GEÇ.

AHMET FARUK KÜÇÜKOĞLU
Ziyaretçi
AHMET FARUK KÜÇÜKOĞLU

BEN ÜÇ YILDIR ARÇELİK KULLLANICISIYIM ÇOK MAĞDUR EDİLDİM MEĞERKİ BU FİRMADA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ DİYE BİR ŞEY YOKMUŞ BU KADAR KALİTESİZ MALLAR VE SORUMSUZ SERVİS HİZMETİ GÖRMEDİM DAHA ÖNCELERİ ARKADAŞLARA BENİM BÜTÜN BEYAZ EŞYAM ARÇELİK DİYE ĞURURLANIRKEN ŞUAN ARÇELİK ADINI NEFRETLE ANIYORUM SEBEBEİNE GELİNCE KULLLANDIĞIMIZ ÇAMAŞIR MAKİNESİ SON 10(ON)AY İÇİNDE 2(İKİ) KEZ MOTOR VE 1(BİR ) KEZ ANAKARTI DEĞİŞTİ 2(İKİ) AYDAN BU YANA’DA BOZUK SERVİS GELİP BAKTI TEKRAR MOTORU ARIZALIYMIŞ DEĞİŞTİMEYİ SÖYLEDİLER BENDE KABUL ETMEDİM ÜRÜNÜN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUM AMA İKİ AYDIR BİR SONUÇ ALAMADIM…………………

AHMET FARUK KÜÇÜKOĞLU
Ziyaretçi
AHMET FARUK KÜÇÜKOĞLU

SİZ BAYİ,SERVİS AĞI VE ELEMANLARINI SEÇERKEN HANGİ KRİTERLERE GÖRE SEÇTİĞİNİZİ DE ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM DOĞRUSU, HERHALDE İNSANLARI DAHA ÇOK NASIL KANDIRIRSINIZ DİYE BAZI TESTLERE TABİ TUTUYORSUNUZ NEDENİNE GELİNCE EVİNDEKİ BÜTÜN BEYAZ EŞYASI ARÇELİK OLUP MUTLUYKEN VE TARAFIMDAN BU KADAR TAKDİR GÖRÜRKEN NEDEN BU KADAR NEFRETİMİ KAZANDINIZ SADECE BENİM DEĞİL ETRAFIMDAKİ DİĞER ARKADAŞLAR DA ÇOK ŞİKAYETÇİ SON OLARAK ŞUNU SÖYLEYEYİM YAN DÜZGÜN İŞ YAPAR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÖNEM VERİR YOK BİZİM İÇİN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ Ã–NEMLİ DEĞİL DİYORSANIZ SİZİ BURALARA GETİREN MÜŞTERİLER SİZİ BAŞKA YERLERE DE GÖTÜRMESİNİ ÇOK İYİ BİLİR HABERİNİZ OLA…….

ali selçuki
Ziyaretçi
ali selçuki

7 sene önce aldığım yazlık evimdeki çift kapılı no-frost buz dolabı iflas etti.Ben bu dolabı yazın 3 ay kullanıyorum.Yani dolap 21 ay 2 senede bitti.Bu arada buz dolabının alt kapağı degişti 2 defa derin dondurucu tamirat gördü.35 yıl önce aldığım buz dolabı çalışıyor ortalaması 2 yaşındaki dolap iflas.Son 10 yıllık üretimlerden feci şikayet var.Herhalde arçelikten üzülerek vaz geçeceğiz.saygılarımla.

ali karaca
Ziyaretçi
ali karaca

merhabalar bende bir arçelik müşterisiyim ama ben sizin gibi düçünmüyorum nedeni çu benim evimde bütün beyaz eçya veya elektironik eçya olsun ben hepsinden memmunum siz şikayeti olanlar baçka bir marka alsaniz bundan dahami iyi çikacak arçelik birmarkadir yani bunu bilmek gerek onun için ne demiş ar çelik yani bizim ülkemizde en iyisiçikanakadar iyisi budur 70 milyonda 1 kaç sorun lar dogaldir ha siz sayin ana arçelik virmasi servislerinizi kontrol altında dutun sızın darbeniz servislerdirhata kabullenmeyeceksiniz ben arçelikten menmunum saygılarim baçarıllar

GökAY YILMAZ
Ziyaretçi
GökAY YILMAZ

Şikayet yazılarını kale alan mı yok,yoksa müşterileri yok sayan mı çok orada.Ama bir yere kadar,işyerindeki bütün camlarıma asmamı bekliyorsanız yakında gazetelerde okursunuz ürün reklamlarınızı,ama derim ki bir an önce toparlanın da sahip çıkın markanıza….Çok geç olmadan.

Metin
Ziyaretçi
Metin

6 ay önce buharlı 4240 kod lu ütü aldım.Buhar çıkarmadığı için arızasından dolayı Gaziemir Arçelik servrisine 2294447 no lu revizyon kartı ile 06.08.2008 tarihinde garanti belgesi fatura ve ütü yü teslim ettim.1 gün sonra alacağımı söylediler telefon numaramı verdim ve cep telefonu mu verdim yarın alabilirsin dediler.Ben de başka ütü mün olmadığını acil olduğunu söyledim. 08.08.2008 günü saat 13:30 da ütü yü almaya gittim.Servis de ki kız atölye yi aradı bugün sıraya girdiğini olunca haber verecklerini alaylı bir şekilde cevapladı.Eğer iş yoğunluğunu başlangıçta söyleseydi ben Hatay da Konak ta arçelik servislerine götürebilirdim.Durumu tarafınızca değerlendirilmesini ütü mün acilen yapılıp tarafıma teslimi… Read more »

umutsuz
Ziyaretçi
umutsuz

ARKADAŞLAR BOŞUNA ŞİKAYETLERİNİZİ YAZIP VAKİT HARCAMAYIN, YERLİ MALI ARÇELİK FİRMASININ, NE BAYİLERİ NE 4440888 ŞİKAYET HATTI NE GENEL MÜDÜRLÜKTEKİ İLGİLİ ŞİKAYET BİRİMLERİ …HİÇ BİRİ ÇÖZÜM BULMUYOR!SON 15 GÜN İÇİNDE ARAMADIĞIM TELEFON, YAZMADIĞIM YER KALMADI ,SONUÇ YOK! ŞİKAYETİNİZ NEYSE BİR BARDAK SOĞUK SU İÇİN..BİR DAHA ARÇELİK Mİ ASLA….ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEM…

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

BUZDOLABIMI İSTİYORUMMMMMMMMMMMMMMMM
BENDE ARÇELİKTEN ÇAMAŞIR MAKİNESİ,FIRINLI OCAK,BULAŞIK MAKİNESİ VE MAALESEF BİRDE NO FROST BUZDOLABI ALDIM.DAHA DOĞRUSU ALDIĞIMI ZANNETTİM. ÇÜNKÜ DİĞER EŞYALAR GELDİĞİ HALDE BU NOFROST BUZDOLABI BİR TÜRLÜ EVİN YOLUNU BULUP GELEMİYOR.NEDENLERİNİ SIRALAMAKTAN USANDIĞIM İÇİN BU GÜNKÜ CUMA NAMAZIMI KILLDIĞIM SELİMİYE CAMİİSİNİN BULUNDUĞU EDİRNEDEN ELLERİMİ AÇIP DUA EDİYOR VE BUZDOLABIMIN EVE GELMESİNİ NİYAYAZ EDİYORUM.TABİİ DÜŞMEDEN BİR YERİNİ KIRMADAN EVİMİN YOLUNU SAĞ SALİM BULABİLİRSE,

züleyha
Ziyaretçi
züleyha

Nfz bozdulabım var çalışıyor ama soğutmuyor ilk aldığım günden beri normal diyorlar tamir ettik diyorlar bir türlü tamir edilmedi DEĞİŞİMİ İSTEDİĞİM HALDE YAPAMAYIZ DEDİLER kendi ürettikelrine bir çözüm bulamıyorlar motur değişimi yapılacakmış 250ytl masraf çıkarıyorlar yaptırsam düzelmeyecek güvenim sarsıldı artık hiç kimseye tavsiye etmicem kimse arçelik kullnmasın…..